Gdzie wyrzucić lub oddać choinkę po Świętach?

0

Święto Trzech Króli za nami, dla wielu z nas to moment kiedy zaczynamy się zastanawiać co zrobić z naszą choinką – naturalną lub sztuczną i świątecznymi dekoracjami.  

Choinki naturalne  – cięte lub te w doniczkach, zostawmy przy pojemnikach na bioodpady. Zostaną zabrane wraz z innymi.

Jeśli jednak drzewko w donicy jest w dobrej formie (m.in. nie gubi igieł, było podlewane i ma zachowaną bryłę korzeniową), warto podarować mu drugie życie. Posadzić we własnym ogródku lub na działce, albo oddać do adopcji.  Taka platforma przekazywania drzewek została właśnie uruchomiona na profilu Zielony Wrocław. Zasady są proste. W

ystarczy zrobić zdjęcie swojego drzewka, wejść na profil i poinformować pod postem, że chcemy oddać choinkę (https://www.facebook.com/zielonywroclaw/posts/3123099161125589).

W swoim wpisie warto dodać #mojedrzewo

Choinki plastikowe, jeśli już ich nie planujemy wykorzystać w kolejnym roku, powinniśmy zostawiać w pojemnikach na odpady wielkogabarytowe. Inną opcją jest przywiezienie ich do jednego z dwóch wrocławskich PSZOK-ów (ul. Michalczyka 9 – czynny od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 17:00 w soboty – od 8:00 do 16:00 lub przy ul. Janowskiej 51 czynny od poniedziałku do piątku – od 8:00 do 15:00). Jeśli sztuczne drzewko jest niewielkich rozmiarów, można je wrzucić również do pojemnika na odpady zmieszane, nie do pojemników na tworzywa sztuczne.

Podobnie ma się sytuacja z plastikowymi dekoracjami. Plastikowe bądź szklane bombki, łańcuchy, ozdoby, stojaki – należy wyrzucić do odpadów zmieszanych (pojemnik czarny). Tworzywa, z których zostały zrobione takie dekoracje, nie nadają się do ponownego przetworzenia.

Wypalone światełka choinkowe należy wyrzucić do pojemników na elektroodpady. Można je znaleźć w sklepach z elektroniką, czy odnieść do SZOP-a (Samochód Zbierający Odpady Problemowe) – które od 2 stycznia poruszają się po wrocławskich osiedlach lub zostawić w PSZOK-u.

mat. UM Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGdzie zaszczepić się na koronawirusa? Mapa punktów szczepień we Wrocławiu
Następny artykułPan Andrzej prowadzi piekarnię od 1974r. Przez pandemię mógł zamknąć biznes, ale mieszkańcy ruszyli z pomocą
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.