Wszelkie dane i statystyki nie pozostawiają złudzeń – wielu Polaków regularnie korzysta z pożyczek i kredytów. Nie zawsze jest to podyktowane jednak tym, że nie mamy pieniędzy. Czasem po prostu zakup z płatnością w ratach jest po prostu wygodniejszy. Problem pojawia się natomiast, jeśli w związku z nieterminową spłatą, nasza historia kredytowa uległa pogorszeniu. Także wpis do bazy dłużników może oznaczać zamkniętą drogę do uzyskania kredytu w banku. Na szczęście, w tej sytuacji pomocne mogą być pożyczki bez baz. Jakie firmy mają je w swojej ofercie i kto może z nich skorzystać?

Co to jest BIK?

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) to miejsce, w którym zbierane są informacje na temat pożyczek, kredytów i innych zobowiązań. Wpisy świadczące o terminowej spłacie poprawiają historię kredytową. Jeśli natomiast pojawiły się jakieś opóźnienia lub zobowiązanie w ogóle nie zostało spłacone – historia kredytowa w BIK pogarsza się. To nie jedyna konsekwencja braku spłaty Niektórzy dłużnicy mogą też zostać dopisani do rejestru – na przykład Krajowego Rejestru Dłużników lub BIG Infomonitor. Wtedy uzyskanie zgody na kredyt może być naprawdę trudne.

Czym są bazy dłużników?

Do bazy dłużników (inaczej: rejestru dłużników) trafiają osoby, które nie spłacają swoich zobowiązań. W Polsce istnieje kilka takich baz, do jednych trafiają osoby prywatne, do innych – firmy i przedsiębiorcy. Aby usunąć wpis na swój temat w takim rejestrze musimy po prostu spłacić zaległości i długi, a także odczekać pewien okres.

Dlaczego banki sprawdzają bazy?

Podczas weryfikacji wniosków kredytowych lub o pożyczki, banki zawsze sprawdzają raport BIK. Dowiadują się z niego, jaka jest historia kredytowa wnioskodawcy. Kolejnym źródłem wiedzy są także bazy dłużników. Na podstawie sprawdzenia tych miejsc bank wie, czy ma do czynienia z rzetelnym klientem. Jeśli bank dowie się, że o kredyt stara się osoba z niespłaconymi długami, może odmówić udzielenia kredytu. Nawet dobra zdolność kredytowa, czy stabilne zatrudnienie nie będą wtedy pomocne.

Pożyczki bez baz

Na szczęście, osoby wpisane do rejestru dłużników mają pewną alternatywę dla kredytów w banku. Pożyczki bez baz są kierowane właśnie do tego grona osób – dziś to w końcu całkiem spora grupa potencjalnych klientów. Firma pożyczkowa ponosi spore ryzyko, pożyczając pieniądze osobie, mającej w przeszłości problemy ze spłatą. Z tego względu niekiedy pożyczki bez baz mają niezbyt korzystne warunki.

Warto więc poszukać pożyczki bez baz na atrakcyjnych warunkach. Pomogą w tym informacje, które znajdziesz w serwisie finansowym super-pozyczka.pl. Część firm ma nawet w swojej ofercie darmowe pożyczki bez baz dla nowych klientów. Wtedy oddajemy jedynie pożyczoną sumę, a RRSO wynosi 0%.

Kto może skorzystać z pożyczki bez baz?

Z założenia pożyczki bez baz kierowane są dla osób, których historia kredytowa nie jest zbyt dobra. Nawet wpis do bazy dłużników nie przekreśla wtedy szansy na otrzymanie pożyczki. Oczywiście, firmy pożyczkowe sprawdzają natomiast zdolność kredytową. Ta musi być więc odpowiednia do pożyczonej sumy – im wyższa kwota, tym lepsza musi być zdolność. Od klientów chcących skorzystać z pożyczki bez baz wymaga się ponadto potwierdzenia swojej tożsamości. Odbywa się to na różne sposoby:

  • przesłanie skanu dokumentu tożsamości
  • zalogowanie do e-bankowości
  • przelew weryfikacyjny

W formularzu – wniosku online o pożyczkę bez baz, znajdziemy też pytanie o nasze źródło dochodów. Zwykle wybieramy odpowiednie źródło zarobków z listy. Większość firm akceptuje sporo źródeł dochodu, także rentę, emeryturę, umowę o dzieło, a nawet dochody z zasiłków.

Pożyczki bez baz są dostępne dla osób pełnoletnich. Zwykle górny limit wieku ustalany jest na około 70-80 lat. W dużej mierze zależy on jednak także od terminu spłaty.

Jak działa pożyczka bez baz?

W pierwszej kolejności zastanów się dobrze, jak dużej kwoty potrzebujesz. Następnie przechodzimy na stronę pożyczkodawcy. Często znajdziemy tam dwa suwaki – do ustalenia kwoty pożyczki i terminu spłaty. Zmieniając te parametry od razu zobaczymy również RRSO i łączny koszt pożyczki, jak i wysokość miesięcznej raty. Jeśli znajdziesz już optymalny kompromis, przechodzisz do wniosku online. Ma postać formularza, wpisujemy tam swoje dane.

W tym momencie pozostaje już tylko poczekać na decyzję w sprawie naszej pożyczki bez baz. Jeżeli jest pozytywna – akceptujemy umowę (drogą elektroniczną) i czekamy na wypłatę środków. Cały proces odbywa się w 100% przez Internet. Niektóre firmy dopuszczają możliwość podpisania umowy w oddziale stacjonarnym lub w obecności kuriera, który dostarczy umowę pożyczkową. Wtedy weryfikacja tożsamości następuje po prostu poprzez okazanie dokumentu tożsamości. Najwygodniejsze są jednak oczywiście pożyczki bez baz, które działają w 100% przez Internet.

Ranking pożyczek bez baz

Szukasz aktualnych propozycji pożyczek bez baz? Warto sprawdzić zestawienie na stronie internetowej https://super-pozyczka.pl/pozyczki-bez-baz/ . Ranking pożyczek bez baz jest miejscem, w którym znajdziesz wiele propozycji różnych firm. Łączy je fakt, że pożyczki są dostępne także dla osób zadłużonych, czy nawet widniejących w bazach dłużników.

Pożyczki bez baz dostępne są w kwotach od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście, firmy pożyczkowe wymagają odpowiedniej zdolności kredytowej. Im wyższa kwota pożyczki, tym lepsze zarobki będą więc wymagane. Jeśli szukasz pożyczki bez baz, koniecznie sprawdź ten ranking, aby znaleźć najkorzystniejszą propozycję.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOptymalizacja Twojego Kredytu Mieszkaniowego: Poradnik Refinansowania dla Osób na Umowie B2B
Następny artykułRusza rejestracja uczestników 22. Gitarowego Rekordu Świata we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.