Gdzie kupić Rogale Świętomarcińskie we Wrocławiu? [TOP 5]

0

Szał na Rogale Świętomarcińskie właśnie się rozpoczął. Wiele cukierni wprowadziło do swojej oferty własne interpretacje rogali – w tym wegańskie, bez cukru. Nie wszystkie rogale są jednak zgodne z tradycyjną recepturą. Gdzie kupimy te oryginalne z certyfikatem a gdzie możemy znaleźć wariacje na temat tych wypieków?

Rogale Świętomarcińskie z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywane były w Poznaniu i niektórych częściach Wielkopolski z okazji Dnia Świętego Marcina (11 listopada). Tradycja jedzenia rogali dotarła dziś w różne zakątki Polski, również do Wrocławia. 

Centrum Handlowe Arena [ROGALE Z CERTYFIKATEM]

Centrum Handlowe Arena to znane praktycznie wszystkim mieszkańcom miejsce z prawdziwie lokalnym charakterem. Na stoisku piekarni Jul-Ka znajdziecie przepyszne rogale, a o ich jakości może poświadczyć certyfikat. Jeden rogal, to zdecydowanie za mało!

Adres: ul. Komandorska 66
Cena: 59zł/kg

Cukiernia Karpicko [ROGALE Z CERTYFIKATEM]

Cukiernia swoje korzenie ma w Poznaniu, stąd też pewność, że rogale wypiekane są zgodnie z tamtejszym przepisem. Biały mak, migdały i puszyste ciasto. Kto raz spróbuje ten się przekona o ich jakości.

Adres: Sky Tower i Rynek 51
Cena: 9,5zł/sztuka

Folgujemy [OPCJA TRADYCYJNA I WEGAŃSKA]

Rogale w tym wyjątkowym miejscu na Przedmieściu Oławskim, robione są według własnej receptury – na maśle, z białym makiem i skórką pomarańczową od cioci Ali. W ofercie również wersja wegańska, a także bez cukru.
Adres: ul. Kniaziewicza 16
Cena: 12zł/sztuka

 

Chlebusik [NA DOWÓZ]

W Chlebusiku rogale z białym makiem dostępne są cały rok. Wiadomo jednak, ze najlepiej smakują 11 listopada. Piekarnia będzie tego dnia rozwozić wypieki do domu każdemu, komu uda się je jeszcze zdążyć złożyć zamówienie.

Kontakt: https://www.facebook.com/Chlebusik.nieinna
Cena: 9zł/sztuka

Ręce w mące

Ręce w mące to rodzinna piekarnio-cukiernia, które oferuje wyroby tylko z naturalnych składników. Możecie tu nabyć tradycyjne rogale z białym makiem – mimo, że nie mają certyfikatu, to ich smak z pewnością Was zachwyci.

Adres: ul. Tęczowa 83T
Cena: 12zł/sztuka

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTargi Jedyne w Swoim Rodzaju już w weekend we Wrocławiu!
Następny artykułŚwięto Niepodległości 2021 we Wrocławiu [OBCHODY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.