Flora i pszczoła – warsztaty rodzinne z tworzenia łąk kwietnych w Muzeum Architektury

0

Jak często w mieście widzimy pszczołę? Zdecydowanie zbyt rzadko! Nasze zajęcia poświęcone będą refleksji na temat pozornie niewidocznej roli tych owadów w naszym życiu i przestrzeni.

W dobie ery człowieka coraz ciężej jest im znaleźć schronienie oraz pożywienie. Na szczęście istnieje kilka sposobów, by wspomóc naszych latających sąsiadów. Jeden z nich zrealizujemy podczas zajęć – wspólnie wysiejemy łąki kwietne, które cieszyć będą zarówno pszczoły, jak i oczy naszych zwiedzających. Do pracy z roślinami potrzebna będzie mała łopatka ogrodowa.

Zapewniamy narzędzia ze swojej strony, jednak każdy kto przyniesie własne, otrzyma od nas voucher na bezpłatne uczestnictwo w dowolnych warsztatach organizowanych przez nasze muzeum, ważny do końca 2024 roku.

Czas trwania: około 90 minut
Wstęp: wolny, ale obowiązują zapisy!

Formularz do zapisów: http://bitly.pl/Puxcm

Wiek uczestników i uczestniczek: 6-12
Liczba uczestników: maksymalnie 12 osób (nie wliczając opiekunów)

Warsztaty „Flora i pszczoła” towarzyszą wystawie „Antropocen”, prezentowanej w Muzeum Architektury od 23 marca do 21 maja 2023 roku.

sobota 15 kwietnia, godzina 11.00
Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5

ma.wroc.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu powstaje nowe miejsce spotkań nad wodą: Beach Bar Port Węglowy. W przyszłości będzie tu miejska marina! 
Następny artykułWe Wrocławiu do wszystkich bibliotek wejdziesz z psem lub kotem!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.