FlixBusem z Wrocławia bezpośrednio do blisko 170 miast w Polsce i za granicą!

0

FlixBus, globalny lider traveltech, oferujący międzymiastowe połączenia autobusowe, ogłosił pełną ofertę na okres wiosenno-letni, w tym również linie sezonowe. W tegorocznej siatce znajduje się niemal 170 kierunków dostępnych bezpośrednio z Wrocławia, w tym 83 krajowych i 86 zagranicznych miast.

Kalendarz rezerwacyjny FlixBusa jest otwarty aż do 6 listopada, aby ułatwić pasażerom długoterminowe planowanie podróży.

Przykładowe trasy najciekawszych linii FlixBusa z przystankiem we Wrocławiu (główne przystanki):

  • 1326: Wrocław – Berlin – Norymberga – Mannheim
  • N1222: Modlin – Wrocław – Drezno – Stuttgart – Tybinga
  • N1376: Kraków – Wrocław – Berlin – Kopenhaga
  • N1393: Zakopane – Kraków – Wrocław – Poznań – Mielno – Ustronie Morskie –  Kołobrzeg
  • N20: Amsterdam – Düsseldorf – Drezno – Wrocław – Kraków – Przemyśl

W ofercie zagranicznych kierunków dostępnych bezpośrednio z Wrocławia znajdziemy również miasta, takie jak Paryż, Bruksela, Praga, Monachium, Bonn, czy Lipsk.

Biorąc pod uwagę dogodny system przesiadek, rzeczywisty wybór destynacji jest znacznie większy. Listę wszystkich bezpośrednich połączeń wraz z adresami przystanków można łatwo znaleźć na stronie: https://www.flixbus.pl/autobusy/wroclaw.

Oferta FlixBusa w Polsce

Ze względu na obecną sytuację w Europie część dodatkowych połączeń w ogólnopolskiej siatce została uruchomiona w przyśpieszonym trybie, a firma cały czas prowadzi szereg dodatkowych działań dla wsparcia Ukrainy, m.in. oferując uchodźcom bezpłatne przejazdy. – Planując tegoroczną siatkę połączeń zależało nam na tym, aby nie tylko odbudować ofertę sprzed pandemii, ale też wreszcie zaoferować pasażerom nowe możliwości podróży.mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich.Choć start większości połączeń z wiosenno-letniego kalendarza był zaplanowany na początek kwietnia, to ze względu na wybuch wojny w Ukrainie zdecydowaliśmy się na natychmiastowe uruchomienie części z nich jeszcze w lutym, ze szczególnym uwzględnieniem kursów z przygranicznych miast.

W szczycie sezonu liczba linii dostępnych w ramach całej zielonej siatki wyniesie ponad 110. To pozwoli pasażerom na dotarcie do 175 miast w Polsce i 170 w Europie, co daje łącznie niemal 350 dostępnych kierunków. Tegoroczna wiosenno-letnia oferta FlixBusa będzie tym samym o 20% większa w porównaniu do tego samego okresu z 2019 roku. FlixBus przywraca także bezpośrednie połączenia do Włoch i Chorwacji. W ofercie pojawiają się też całkiem nowe relacje, takie jak np.: Chełm – Katowice, Tallin – Berlin, czy wymieniona wyżej linia Wrocław – Mannheim.

Biorąc pod uwagę wzmożony ruch migracyjny związany z wojną oraz rosnący ruch turystyczny po pandemii, przy jednoczesnych wysokich cenach paliwa, transport zbiorowy będzie odgrywał jeszcze większą rolę w zapewnieniu wygodnego i przystępnego cenowo środka transportu zauważa Michał LemanWierzymy, że największa jak do tej pory oferta FlixBusa w Polsce, będzie odpowiedzią na to zapotrzebowanie i umożliwi łatwe podróże dla każdego. Cieszymy się, że będziemy mogli realizować ten plan z blisko 30 lokalnymi partnerami autobusowymi, z którymi wspólnie przetrwaliśmy czas pandemii i którzy z ogromnym zaangażowaniem wspierają nas również w niesieniu pomocy osobom dotkniętym wojną w Ukrainie.

Reakcja FlixBusa na kryzys w Europie

Już w pierwszych dniach od wybuchu wojny FlixBus zapewnił dodatkowe linie kursujące spod granicy polsko-ukraińskiej i zaoferował darmowe przejazdy osobom uciekającym z Ukrainy.  – Cały czas na bieżąco reagujemy na potrzeby osób przemieszczających się po Europie i dostosowujemy do tego naszą ofertę. Tylko na liniach ukraińskich od momentu wybuchu wojny liczba pasażerów zwiększyła się aż trzykrotnie. komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i w krajach bałtyckich W obliczu tej niewyobrażalnej tragedii chcemy wszystkim uchodźcom zapewnić jak najbardziej dogodną drogę dotarcia do miejsc docelowych.

Działania pomocowe FlixBusa nie ograniczyły się jednak wyłącznie do zwiększenia dostępności połączeń. Firma, wraz z lokalnymi partnerami autobusowymi, rozpoczęła również zorganizowany transport osób z Ukrainy, w tym dla dzieci z ukraińskich domów dziecka, wraz z ich opiekunami (we współpracy z UN Global Compact oraz fundacją Happy Kids). FlixBus koordynuje także dostawy zaopatrzenia i darów ze zbiórek we współpracy z wieloma organizacjami pozarządowymi w Polsce i w Europie. Ponadto, FlixMobility uruchomiło program wsparcia w zatrudnieniu, otwierając wszystkie rekrutacje dla osób, które w wyniku wojny utraciły swoją pracę lub zostały zmuszone do opuszczenia kraju. Firma zapewnia, że dla tych osób praca będzie możliwa w trybie zdalnym, niezależnie od miejsca pobytu, również po powrocie do kraju.

Nowe zasady bezpieczeństwa i higieny

Pomimo stopniowego znoszenia części obostrzeń pandemicznych, obowiązujących
również w transporcie zbiorowym, FlixBus nadal ze szczególną uwagą będzie dbał o warunki sanitarne. W celu ochrony zdrowia pasażerów i kierowców w dalszym ciągu będą stosowane niektóre z zasad wprowadzonych w czasie pandemii, między innymi takie jak odprawa poprzez środkowe drzwi pojazdu, dostępność płynu do dezynfekcji na pokładzie czy regularna wentylacja wnętrz. Zgodnie z ostatnimi wytycznymi polskiego rządu dot. zniesienia obowiązku zasłaniania ust i nosa m.in. w transporcie publicznym, na pokładzie FlixBusa będzie to również nieobowiązkowe – jednak tylko podczas podróży odbywających się na terenie Polski oraz tych krajów, które tego również nie wymagają. W przypadku planowania podróży międzynarodowych FlixBus rekomenduje zwrócenie uwagi na bieżące regulacje obowiązujące na terenie innych państw.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułStara Kopalnia w Wałbrzychu zamieni się w kopalnię pełną motoryzacyjnych i muzycznych diamentów!
Następny artykuł13. Bloki PRL-u – adwokat diabła. Kozanów, kraina to dziwna
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.