Elektryczny Jeep Avenger – czy wyznacza trendy na przyszłość w branży motoryzacyjnej?

0

Rok 2023 z pewnością mija pod znakiem premiery innowacyjnego, elektrycznego SUV-a Jeep® Avenger. Ten produkowany w Europie pojazd to pierwszy w 100% elektryczny Jeep. W związku z tym wyznacza trendy i staje się swego rodzaju kompasem dla pozostałych producentów terenówek. Szczególnie że elektryki to przyszłość motoryzacji. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu SUV-owi z napędem elektrycznym.

Jeep Avenger 1.2 GSE – auto 2023 roku

Już na początku 2023 roku na rynek europejski, japoński i południowokoreański wprowadzono nowoczesnego, kompaktowego SUV-a, produkowanego w Tychach. Jeep Avenger podbił serca miłośników motoryzacji, choć nie obyło się także bez sceptycznych głosów. Okazuje się jednak, że innowacyjna i dopracowana w szczegółach technologia obroniła się sama.

Elektryczny Jeep Avenger to alternatywa dla produkowanych dotychczas modeli, zasilanych benzyną. Warto natomiast podkreślić, że elektryfikacja samochodów to jedno z głównych założeń producenta. Mówi się, że do 2030 roku wszystkie auta wypuszczane pod sztandarem Jeepa będą miały napęd w 100% elektryczny. Z kolei do 2025 roku marka zaplanowała wprowadzenie 4 samochodów z zerową emisją spalin.

Jeep Avenger – jako pierwszy model tej marki – zdobył prestiżową nagrodę Car of The Year 2023. To auto jest idealnym wyborem dla osób aktywnych, poszukujących innowacyjnych rozwiązań. Auto jest kompaktowe i doskonale się prowadzi. Użytkownicy jako zaletę wskazują jego zwinność i reaktywność podczas jazdy. Na uwagę zasługuje również komfortowe wnętrze pojazdu. Jednym zdaniem: Jeep Avenger to auto 2023 roku, a także przykład dopracowanego i nowoczesnego auta elektrycznego na miarę naszych czasów.

Elektryczny Jeep Avenger – dlaczego warto nim jeździć?

Tak naprawdę istnieje wiele powodów, dla których warto wziąć Jeepa Avengera pod uwagę. Dla wielu użytkowników duże znaczenie ma aspekt ekologiczny. Auta w wersji elektrycznej zmniejszają negatywny wpływ motoryzacji na klimat i środowisko naturalne. Nie da się jednak ukryć, że dla każdego kierowcy równie ważna jest dynamika jazdy oraz komfort i nowoczesne wyposażenie.

Wnętrze samochodu jest niezwykle przemyślane, a dzięki temu praktyczne. Środkowy schowek pomiędzy fotelami jest bardzo pojemny, z kolei za dźwignią skrzyni biegów jest miejsce na smartfon z indukcyjną ładowarką.

Jeśli zaś chodzi o dynamikę jazdy, to przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 10,6 s, co zapewnia komfortową i sprawną jazdę. Warto nadmienić, że auto dostępne jest też w wersji spalinowej. Wówczas zużycie paliwa – jak podaje producent – to średnio 5,6 l/100 km. Elektryk marki Jeep Avenger może się natomiast pochwalić zasięgiem do 400 km.

Auto wyposażone jest w wiele przydatnych funkcji, jak na przykład: aktywny system hamowania awaryjnego, asystent zjazdu ze wzniesienia, system monitorowania martwego pola, system wykrywania zmęczenia kierowcy itd.

Podsumowując; już teraz ten elektryczny SUV jawi się jako idealne auto do miasta. Zwinny, kompaktowy i wygodny – świetnie odpowiada na potrzeby aktywnego i nowoczesnego użytkownika.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZmiana czasu z letniego na zimowy 2023 [KIEDY?]
Następny artykułTe atrakcje we Wrocławiu są otwarte tylko do końca października. Odwiedź je, zanim zostaną zamknięte
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.