Jak co roku we Wrocławiu w raczej pochmurny i deszczowy listopadowy dzień będziemy zachęcać do czynienia dobra i dzielenia się życzliwością. Wszystko za sprawą urodzin krasnala Życzliwka, które obchodzimy 21 listopada. Już dziś zapraszamy do wspólnego świętowania i… poszukiwania nici porozumienia.

21 listopada na całym świecie obchodzony jest World hello day. Uchwalone w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych święto było wezwaniem do pokoju. We Wrocławiu obchodzimy je pod nazwą Dzień Życzliwości, propagując wartości takie jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i  działania na rzecz innych.

Hasło naszej kampanii to „Znajdź NIĆ porozumienia”. Namawiamy do wzajemnego szacunku, uśmiechu i dobrej zabawy, która zawsze wsparta jest wszechobecną życzliwością. Wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania, sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.

Akcja, która zrodziła się we Wrocławiu, swoim zasięgiem obejmuje coraz więcej miejscowości w Polsce. Jej celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Jakie miasto może mieć ku temu najlepszy klimat, jeśli nie Wrocław, symbol otwartości i optymizmu. Atmosfera tego miejsca jest pomieszaniem pozytywnego myślenia, kosmopolityzmu, gościnności i tysiąca innych odcieni życzliwości. Aby włączyć się w obchody naszego święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości. Mamy na to wpływ, możemy to zmienić! Bo najważniejsza jest nić porozumienia…

Znajdźmy nić porozumienia

Dla wszystkich w plenerze z Życzliwkiem:

• Pomiędzy 8.30 a 9.30 na pl. Dominikańskim, pl. Grunwaldzkim i koło Dworca PKP  życzliwe powitanie na przystankach – nasi wolontariusze będą umilać wrocławianom listopadowy poranek życzliwym uśmiechem oraz drobnymi upominkami.

• Na ul. Oławskiej wystawa grafik z dwunastu edycji Dnia Życzliwości autorstwa Andrzeja Tylkowskiego, który od pierwszej edycji tworzy dla nas swoje charakterystyczne obrazy, w prostej graficznej formie zamykające tak ważne treści.

• Pomiędzy 12.00 a 16.00 na rynku, w okolicy choinki, stanie GIFBOX – zapraszamy wszystkich do bezpłatnego nagrywania życzliwych gifów i wysyłania ich w świat. Koniecznie z #zyczliwek!

Dla rodziców z dziećmi w Mediatece z Miejską Biblioteką Publiczną:

· 16.00 spotkanie autorskie z Martą Szloser, autorką książki dla dzieci pt. „Okruszki” – trochę poczytamy i porozmawiamy, a później puścimy wodze okruszkowej wyobraźni! Na spotkaniu będzie możliwość kupienia książki i otrzymania dedykacji. Wstęp wolny.

· 17.00 warsztat plastyczny wokół tematu „Znajdźmy nić porozumienia” z Iwoną Kamolą z wydawnictwa Ilustris oraz jej córką. Wykorzystując sznurki, nici i niteczki będziemy tworzyć, zaplatać, wiązać, łączyć oraz rysować, szukając nici porozumienia z drugim człowiekiem, ze snami, marzeniami, ze sobą. Wstęp wolny.

Obowiązują zapisy: od 13.11.2017 pod nr tel. 71  38 28 650

Dla dorosłych w EMPIKU w DH Renoma z SWPS:

· 17.30–19.00 wykład „Jak być dla siebie życzliwym?” poprowadzi Zofia Szynal – psycholog, wykładowca SWPS. Dowiemy się, dlaczego niektórym z nas tak trudno uwierzyć w siebie, co może być przyczyną kompleksów, skąd bierze się destrukcyjne poczucie winy. Poznamy również kilka prostych zasad, których przestrzeganie ułatwia pozytywne myślenie o sobie i otaczającym nas świecie.

· 19.30–21.00 wykład psycholog Marii Rotkiel „Życzliwość a zdrowie, czyli przepis na szczęście”. Wykład poprowadzony zostanie w formule interaktywnego spotkania, podczas którego poszukamy odpowiedzi m.in. na pytania: Dlaczego bycie życzliwym jest ważne i pomocne w dbaniu o psychiczny komfort i dobre samopoczucie? Jak budować pozytywne relacje oparte o postawę życzliwości i otwartości na innych?

Obowiązują zapisy: www.swps.pl/wroclaw/aktualnosci/16648-dzien-zyczliwosci-2017

· 19.00 pokaz filmu „Jutro będziemy szczęśliwi” w Oh Kino – specjalny życzliwy seans znakomitego filmu w reżyserii Rene Gelina. Bezpłatne zaproszenia na film można obierać w kasach Oh Kina od 16 listopada na hasło „Życzliwy seans z Oh Kino”.

Organizator:
Biuro Promocji Miasta i Turystyki, Urząd Miejski Wrocławia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułAMS Congress & Sport – pierwsze takie wydarzenie dla fanów sportu i zdrowego stylu życia we Wrocławiu! [KONKURS]
Następny artykułFestiwal mody i sztuki wrocławskich projektantów ,,Oh my! WROC LOVE”
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.