Dzień Kopernika: Zobacz dzieło ,,O obrotach sfer niebieskich!” w Bibliotece Uniwersytetu Wrocławskiego

0

Uniwersytet Wrocławski zaprasza uczniów z klas 7-8 szkoły podstawowej, a także szkół ponadpodstawowych na wspólne świętowanie 550 urodzin Mikołaja Kopernika.

Uczniowie pod opieką nauczycieli będą mieli wyjątkową okazję zobaczenia pierwszego wydania dzieła, które zmieniło świat – O obrotach sfer niebieskich. UsłysząŌ też o współczesnej astronomii i o tym, jak daleką drogę przeszły obserwacje nieba od czasów kopernikańskich do współczesnego wykorzystania teleskopu Webba.

Termin: 10 lutego, godz. 10.00-13.00
Miejsce: Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu (ul. Fryderyka Joliot-Curie 12) 

W ramach obchodów Dnia Kopernika dla szkól  w godzinach 10:00 – 13:00 planowane jest:

  • Zaprezentowanie oryginału pierwszego wydania dzieła Kopernika „O obrotach sfer niebieskich”, a także innych dzieł astronomicznych, pochodzących ze zbioru starych druków Biblioteki Uniwersyteckiej wraz z oprowadzeniem po wystawie i komentarzem;
  • Wykład pt. „550 lat astronomii – od Mikołaja Kopernika do teleskopu kosmicznego Jamesa Webba”, przygotowany i wygłoszony  przez dr. Pawła Presia;
  • Prezentacja w pętli slajdów o tematyce astronomicznej, przygotowana i opisana przez mgr Barbarę Cader-Srokę;
  • Selfie z Kopernikiem – Stand up/ Fotobudka

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł7 miejsc we Wrocławiu, które wyglądem przypominają inne miasta na świecie! 
Następny artykułJak możesz pomóc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii? [ZBIÓRKI DARÓW I FUNDUSZY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.