Dzień Dziecka 2022 we Wrocławiu: 6 najciekawszych atrakcji i wydarzeń dla dzieci

0

Wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością na ten szczególny dzień. Dzień Dziecka w Polsce obchodzimy 1 czerwca, w tym roku to święto wypada w środę. Rodzice odwiedzają lodziarnie, zabierają dzieci na spacer i korzystają z uroków miasta. Jakie jeszcze atrakcje czekają na Was we Wrocławiu?

Podpowiemy Wam, jak można uatrakcyjnić dzieciom ich święto. Przygotowaliśmy 6 najciekawszych atrakcji i wydarzeń odbywających się we Wrocławiu z okazji Dnia Dziecka.

2. Dzień Dziecka w Muzeum Pana Tadeusza

1 i 5 czerwca będzie możliwe bezpłatne zwiedzanie wystaw muzeum. Na Dzień Dziecka będzie można obejrzeć także film. Wyświetlone opowieści zabiorą Was do świata morskich stworzeń, mitycznych bohaterów oraz Krainy Zabawek.

Bezpłatne seanse filmowe w godzinach 10:00-17:30, w środę 1 czerwca 2022. Wejściówki są do odbioru w kasach muzeum. Liczba miejsc jest ograniczona.

5 czerwca (w niedzielę) można zabrać dzieci na spektakl pt. Muzyczna bajka. Jest to historia wzorowana na książce Lidii Bajkowskiej „Bajka o Piosence i Nutkach”, której towarzyszy improwizacja fortepianowa. Wstęp na przedstawienie jest płatny – 5 zł od osoby.

W niedzielę odbędą się także warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat oraz oprowadzenie kuratorskie po dziełach Bogusza Zygmunta Stęczyńskiego, który uwieczniał na obrazach zakątki Sudetów.

Repertuar i bilety: tutaj

Lokalizacja: Kamienica Pod Złotym Słońcem, Rynek 6

Poprzedni artykułWrocław: Przed Halą Stulecia powstała Strefa Kibiców dla fanów koszykarskiego Śląska Wrocław!
Następny artykułGigantyczne ruchome malowidła pojawią się na kamienicach Wrocławia! KINOMURAL 2022