Pierwsza i jedyna w Polsce modelarnia, otwiera się dla odwiedzających już 22 marca w Jeleniej Górze. Modelarnia to serce Kolejkowa. Tutaj tworzone są elementy wystaw w całej Polsce. Zostańcie pierwszymi osobami, które zobaczą ten wyjątkowy na skalę Polski obiekt.

Modelarnia to serce Kolejkowa. Tutaj tworzone są elementy wystaw, które możecie
oglądać we Wrocławiu i Gliwicach, a już niedługo w Warszawie i Gdańsku. Została ona
przemyślana tak, aby zwykle ukryta przed wzrokiem osób postronnych praca modelarzy, stała się główną atrakcją obiektu. Modelarnię będzie można zwiedzać. Powstała w niej ścieżka edukacyjna, podczas której zapoznamy Zwiedzających z procesem tworzenia makiet w Kolejkowie.

Turyści zobaczą na żywo zarówno pracę ludzi, jak i skomplikowanych, nowoczesnych maszyn.

Kolejkowo stanowi unikatową atrakcję w skali Polski, która zwiększa atrakcyjność turystyczną Jeleniej Góry. Odnowa jeleniogórskiej tradycji modelarstwa, datującej się od 1966 roku, jest powodem do dumy. Cieszymy się, że to właśnie Jelenia Góra została wybrana na lokalizację dla modelarni Kolejkowa, co przyczynia się do wzbogacenia oferty turystycznej miasta – mówi Jerzy Łużniak, Prezydent Jeleniej Góry.

Zwiedzający zapoznają się z tradycją modelarstwa jeleniogórskiego oraz historią Kolejkowa. Dowiedzą się, na czym polega praca Modelarza w Kolejkowie i zgłębią tajniki procesu twórczego od projektu, poprzez pracę rąk i nowoczesnych maszyn, aż po efekt końcowy – jakim są makiety. Zobaczą na żywo jak tworzy się budynek, ukształtowanie terenu, drzewa czy skały.

– Jako pracownik dawnej jeleniogórskiej modelarni cieszę się, że Kolejkowo przywraca
historię i tradycje modelarskie Jeleniej Góry. Razem z kolegami spędziliśmy wiele lat
tworząc modele. Łza się w oku kręci, widząc, że kolejne pokolenia mogą zagłębić się
w tworzoną przez nas historię – mówi Florian Górski, modelarz z dawnej
jeleniogórskiej modelarni.

Podczas zwiedzania ścieżki edukacyjnej, przewodnik odpowie na pytania dotyczące procesu tworzenia figurek, scenek, a także innowacji w Kolejkowie, takich jak podłączenie elektroniki, wprawienie w ruch pojazdów, czy uruchomienie na makiecie zjawisk atmosferycznych, takich jak deszcz czy burza.

– Odwiedzający od dawna zastanawiali się, jak wygląda proces tworzenia Kolejkowa.
Nasza modelarnia stanowi odpowiedź na te pytania. Właśnie tutaj, w Jeleniej Górze,
uchylamy rąbka tajemnicy naszych wystaw, dając unikatowy wgląd w kulisy naszej
pracy. Chcemy przywrócić wartość rękodzieła i pokazać spektakularne efekty pracy
ludzkich rąk – mówi Jakub Paczyński, Prezes Kolejkowa.

Finałem zwiedzania ścieżki edukacyjnej Kolejkowa, będzie makieta z najważniejszymi zabytkami Jeleniej Góry: między innymi Ratuszem, kamienicami, Dworcem Głównym oraz Bramą Wojanowską.

Otwarcie dla odwiedzających już 22 marca. Tylko na pierwszy weekend (22 – 24.03) bilety zakupicie o 50% taniej i będziecie pierwszymi osobami, które zobaczą ten wyjątkowy na skalę kraju obiekt. Pierwsza wycieczka wystartuje 22 marca o godzinie 10.00. Liczba miejsc ograniczona.

Już wkrótce bilety kupicie na stronie kolejkowo.pl.

Istnieje możliwość zakupu biletów stacjonarnie, natomiast wiąże się to z wyższą ceną. Modelarnia znajduje się na ulicy Legnickiej 2 w Jeleniej Górze. Dostępny jest bezpłatny parking. Modelarnia otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00, oraz w sobotę i niedzielę od 10.00 do 19.00.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł„Siła jest kobietą” – poznaj najwybitniejsze kobiety z Wrocławia
Następny artykułWe Wrocławiu powstanie 7 nowych centrów bibliotecznych [SPRAWDŹ GDZIE]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.