Dieta pudełkowa we Wrocławiu: z dowozem czy bez? Które rozwiązanie jest korzystniejsze?

0

Cateringi dietetyczne nie stanowią już dla nas żadnych tajemnic – są z nami od wielu lat i chętnie korzystamy z usług takich przedsiębiorstw. We Wrocławiu działają również firmy, które oferują diety pudełkowe, ale z samodzielnym odbiorem zamówienia. W jakim przypadku sprawdzi się takie rozwiązanie? Czy jest korzystniejsze od tradycyjnej diety pudełkowej z dowozem?

Dieta pudełkowa z dowozem – wady i zalety

Tradycyjna i ciesząca się niesłabnącą popularnością idea cateringu dietetycznego polega na codziennym dostarczaniu klientom zestawu pudełek z posiłkami na cały dzień. W zależności od wybranego pakietu, w paczce znajdzie się pożywne śniadanie, zbilansowany obiad, słodki podwieczorek i smaczna kolacja. Zamawiający określają, na jaki adres ma zostać zrealizowana dostawa oraz, do której godziny chcieliby otrzymać wybrane posiłki. Zwykle dowozy mają miejsce we wczesnych godzinach porannych. W ten sposób klienci otrzymują świeże, pachnące, a nie raz nawet gorące dania.

Ogromną zaletą diety pudełkowej jest oszczędność czasu. Bez konieczności stania w kolejkach do kasy i spędzania godzin w kuchni otrzymujemy zdrowe jedzenie, przygotowane ze świeżych, sezonowych składników. Dzięki temu nawet, jeśli jesteśmy zabiegani, możemy dbać o to, aby prawidłowo się odżywiać.

Z drugiej strony koszta usług cateringów dietetycznych mogą wydawać nam się wysokie – w rachunkach nie uwzględniamy jednak naszego zużycia prądu, gazu i wody. Wadą tego rozwiązania jest dostępność – cateringi nie dojeżdżają do wszystkich miejscowości w Polsce. Mieszkańcy Wrocławia nie muszą się jednak martwić – z pewnością znajdą firmę, która obsługuje ich osiedle. Różnorodne opcje diety pudełkowej we Wrocławiu oferuje np. WygodnaDieta.

Co to jest dieta pudełkowa bez dowozu?

We Wrocławiu znajdziemy również firmy, które oferują klientom dietę pudełkową bez dowozu. Na taką pozycję w menu zdecydowały się niektóre restauracje, zachęcone sukcesem zamówień na wynos. Zwykle rozwiązanie to jest tańsze, ponieważ na jego cenę nie składają się koszty dostawy. Pozwala to na drobne oszczędności, ale nie w każdym wypadku.

Tak jak w przypadku tradycyjnego cateringu dietetycznego, żywność pudełkową bez dowozu można dostosowywać do swoich potrzeb. Do wyboru mamy wiele różnorodnych diet, również dla osób z wykluczeniami pokarmowymi oraz sportowców. Zróżnicowane są także wartości energetyczne posiłków, dzięki czemu skorzystać z nich mogą zarówno osoby na diecie redukcyjnej, jak i te, których celem nie jest utrata wagi. Jedyną różnicą jest brak dowozu, zatem nie musimy określać czasu i miejsca dostawy – zamówienie odbieramy w restauracji, bądź kuchni firmy cateringowej.

Czy warto decydować się na dietę pudełkową bez dostawy?

Dieta pudełkowa z odbiorem osobistym to świetna opcja dla tych, którzy codziennie podróżują w okolicy restauracji lub kuchni, przygotowującej posiłki w pudełkach. W ten sposób, w drodze do pracy mogą podjechać w wyznaczone miejsce, gdzie odbiorą swoje zamówienie. Natomiast, jeśli z tego powodu klient musi pokonywać dodatkowe kilometry, nie będzie to dla niego ekonomiczna opcja. Wówczas lepiej postawić na tradycyjny catering.

Warto jednak wspomnieć, że nie każda miejscowość jest obsługiwana przez dowozy z firm cateringowych. Ktoś, kto mieszka pod Wrocławiem i każdego dnia dojeżdża do pracy w centrum, chętnie skorzysta z możliwości odbioru osobistego. Inną opcją jest zamawianie diet pudełkowych do miejsca pracy – pod warunkiem że firma wyraża na to zgodę, a na miejscu będzie ktoś uprawniony do odbioru przesyłki.

Dieta pudełkowa bez dostawy nie jest uniwersalnym rozwiązaniem, które sprawdzi się dla każdego mieszkańca Wrocławia. Z drugiej strony dla niektórych jest bardziej przystępną opcją z racji na niższą cenę, pod warunkiem że korzystanie z niej nie wiąże się z nadrabianiem drogi do pracy, czy szkoły. Wówczas narażamy się na wyższe koszty zużycia paliwa oraz stratę cennego czasu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPraca na stojąco – jak wpływa na zdrowie i kreatywność?
Następny artykułWrocław: Ciekawostki o Mostach Pomorskich, o których mogliście nie wiedzieć
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.