fot. zamek.wroclaw.pl

W najbliższym czasie we wrocławskim Zamku w Leśnicy odbędą się bardzo ciekawe wydarzenia: pierwszy Dancing międzypokoleniowy na zamkowych tarasach oraz Upcycling Lissy – upcyclingowe warsztaty, wymiana ubrań, roślin i piknik kawowy w
leśnickim parku. 

Dancing międzypokoleniowy na zamkowych tarasach

19 września, 19:00 – 21:00
Centrum Kultury Zamek

Grupa Kuracjuszki zaprasza na ostatnie wydarzenie w ramach inicjatywy Uzdrowisko-Leśnica. Dancing „Koniec turnusu” to pierwsza potańcówka na zamkowych tarasach.

,, Zadbamy o dobrą atmosferę, powiesimy lamki i oczywiście zaprosiłyśmy dj-a, który zagra szlagiery polskiej muzyki tanecznej, rozrywkowej i dancingowej. Cykniemy pamiątkowe zdjęcia w stworzonej na tę okazję scenografii i wspólnie pożegnamy lato w kurorcie Wrocław-Leśnica. Przybywajcie, czekamy na kuracjuszki i kuracjuszy w każdym wieku.” – zapowiadają organizatorzy.

Na potańcówkę obowiązują zapisy na maila: uzdrowiskolesnica@gmail.com

Finałowe spotkanie organizowane będzie z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności, nie zapomnijcie też zabrać ze sobą środków ochrony osobistej (np. maseczek)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a liczba osób limitowana!

Partnerem projektu jest Centrum Kultury Zamek. Projekt realizowany w ramach Edycji 22. Programu Mikrogranty

 

Upcycling Lissy

20 września, 12:00 – 18:00
Park przy Centrum Kultury Zamek

W najbliższą niedzielę warto wybrać się do leśnickiego parku na upcyclingowe warsztaty, wymianę i na kawę! Jeśli macie jakieś niepotrzebne drobiazgi (ceramikę, doniczki czy książki), ubrania, które od roku wiszą smutno w szafie, a żal je wyrzucić albo Wasza roślinka zaczyna dotykać podłogi metrowymi pnączami i nie wiecie, co zrobić, organizatorzy przychodzą Wam z odsieczą.

,,Od godz.12 będziemy czekać na Wasze skarby, a od 13 startujemy z bezgotówkową wymianą. Wystarczy, że zostawicie swoje rzeczy pod naszą opieką, w między czasie weźmiecie udział w warsztatach świetnie się bawiąc i pijąc kawusie, a koło 17 rzucicie okiem, czy ktoś dał sukience ze studniówki, kubkowi lub szczepce fikusa drugi dom; jeśli nie, to ze względu na brak powierzchni magazynowej będziecie musieli odebrać od nas fanty.”

Serdecznie zapraszamy do udziału! w przypadku, gdy wyznajecie minimalizm i nie posiadacie niepotrzebnych przedmiotów, ale jednak coś wpadnie Wam w oko, to na pewno coś da się wymyślić.

Wydarzenie wymyśliły leśnickie dziewczyny: Julia i Wiktoria, a sfinansowało Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+Inicjatywy lokalne 2020.

Fecht Fest

19 września, 11:00 – 18:30
Park przy Centrum Kultury Zamek

Wraz z grupą Freifechter Wrocław zapraszamy szermierzy i publiczność na Turniej w konwencji Blossfechten na Długi Miecz i Kord w formie publicznego Fechtschule. Fechtschule pokazujące tradycje i kunszt władania historyczną europejską bronią białą w oparciu o zachowane źródła średniowieczne i renesansowe w formie turnieju szermierki długim mieczem bez uzbrojenia ochronnego we wrocławskiej Leśnicy. Szermierze zmierzą się w konwencji Blossfechten czyli walce bez uzbrojenia ochronnego (jedynie maska, rękawice i ochraniacze kończyn) z wykorzystaniem historycznych technik i zasad walki na długi miecz.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane