fot. zamek.wroclaw.pl

W najbliższym czasie we wrocławskim Zamku w Leśnicy odbędą się bardzo ciekawe wydarzenia: pierwszy Dancing międzypokoleniowy na zamkowych tarasach oraz Upcycling Lissy – upcyclingowe warsztaty, wymiana ubrań, roślin i piknik kawowy w
leśnickim parku. 

Dancing międzypokoleniowy na zamkowych tarasach

19 września, 19:00 – 21:00
Centrum Kultury Zamek

Grupa Kuracjuszki zaprasza na ostatnie wydarzenie w ramach inicjatywy Uzdrowisko-Leśnica. Dancing „Koniec turnusu” to pierwsza potańcówka na zamkowych tarasach.

,, Zadbamy o dobrą atmosferę, powiesimy lamki i oczywiście zaprosiłyśmy dj-a, który zagra szlagiery polskiej muzyki tanecznej, rozrywkowej i dancingowej. Cykniemy pamiątkowe zdjęcia w stworzonej na tę okazję scenografii i wspólnie pożegnamy lato w kurorcie Wrocław-Leśnica. Przybywajcie, czekamy na kuracjuszki i kuracjuszy w każdym wieku.” – zapowiadają organizatorzy.

Na potańcówkę obowiązują zapisy na maila: uzdrowiskolesnica@gmail.com

Finałowe spotkanie organizowane będzie z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności, nie zapomnijcie też zabrać ze sobą środków ochrony osobistej (np. maseczek)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a liczba osób limitowana!

Partnerem projektu jest Centrum Kultury Zamek. Projekt realizowany w ramach Edycji 22. Programu Mikrogranty

 

Upcycling Lissy

20 września, 12:00 – 18:00
Park przy Centrum Kultury Zamek

W najbliższą niedzielę warto wybrać się do leśnickiego parku na upcyclingowe warsztaty, wymianę i na kawę! Jeśli macie jakieś niepotrzebne drobiazgi (ceramikę, doniczki czy książki), ubrania, które od roku wiszą smutno w szafie, a żal je wyrzucić albo Wasza roślinka zaczyna dotykać podłogi metrowymi pnączami i nie wiecie, co zrobić, organizatorzy przychodzą Wam z odsieczą.

,,Od godz.12 będziemy czekać na Wasze skarby, a od 13 startujemy z bezgotówkową wymianą. Wystarczy, że zostawicie swoje rzeczy pod naszą opieką, w między czasie weźmiecie udział w warsztatach świetnie się bawiąc i pijąc kawusie, a koło 17 rzucicie okiem, czy ktoś dał sukience ze studniówki, kubkowi lub szczepce fikusa drugi dom; jeśli nie, to ze względu na brak powierzchni magazynowej będziecie musieli odebrać od nas fanty.”

Serdecznie zapraszamy do udziału! w przypadku, gdy wyznajecie minimalizm i nie posiadacie niepotrzebnych przedmiotów, ale jednak coś wpadnie Wam w oko, to na pewno coś da się wymyślić.

Wydarzenie wymyśliły leśnickie dziewczyny: Julia i Wiktoria, a sfinansowało Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+Inicjatywy lokalne 2020.

Fecht Fest

19 września, 11:00 – 18:30
Park przy Centrum Kultury Zamek

Wraz z grupą Freifechter Wrocław zapraszamy szermierzy i publiczność na Turniej w konwencji Blossfechten na Długi Miecz i Kord w formie publicznego Fechtschule. Fechtschule pokazujące tradycje i kunszt władania historyczną europejską bronią białą w oparciu o zachowane źródła średniowieczne i renesansowe w formie turnieju szermierki długim mieczem bez uzbrojenia ochronnego we wrocławskiej Leśnicy. Szermierze zmierzą się w konwencji Blossfechten czyli walce bez uzbrojenia ochronnego (jedynie maska, rękawice i ochraniacze kończyn) z wykorzystaniem historycznych technik i zasad walki na długi miecz.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław nie zwalnia tempa, czyli Made in Wrocław 2020
Następny artykułTajemnica zegara na wrocławskim Ratuszu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.