Czysta 4 – ekologiczne budownictwo w samym sercu Wrocławia

0
Czysta 4 – inwestycja realizowana przez BPI Real Estate Poland

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z wpływu, jaki mają decyzje konsumenckie na środowisko naturalne. Polacy starają się żyć bardziej ekologicznie i wybierać produkty oraz usługi, które są przyjazne dla ekosystemu. Inwestycje mieszkaniowe nie są tu wyjątkiem.

Zielone rozwiązania w projektach mieszkaniowych mogą przynieść korzyści finansowe. Wysoka jakość izolacji termicznej, systemy odzyskiwania ciepła, czy panele słoneczne pozwalają na zmniejszenie kosztów energii elektrycznej i ogrzewania. To z kolei przekłada się na niższe rachunki za energię, a co za tym idzie – oszczędności dla mieszkańców. O ile inwestycja początkowa będzie tu wyższa, w długiej perspektywnie oszczędności mogą być liczone w dziesiątkach tysięcy złotych.

Potwierdzają to doświadczenia sprzedażowe wielu deweloperów. Nabywcy na rynku mieszkaniowym „od zawsze” przywiązywali bardzo dużą wagę do kwestii związanych z zagospodarowaniem zieleni na osiedlach , a obecnie coraz częściej pytają też o efektywność energetyczną budynków i  koszty eksploatacji z którymi będą się musieli w przyszłości zmierzyć.

Czysta 4 – inwestycja realizowana przez BPI Real Estate Poland

Budowane zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju osiedla – ze względu na użycie materiałów budowlanych o podwyższonych parametrach izloacyjnych – często są bardziej trwałe i wymagają mniejszych nakładów finansowych do zapewnienia im dobrego stanu technicznego na długie lata. Kolejną zaletą, o której warto wspomnieć jest fakt, że tego typu projekty lepiej „starzeją się” pod kątem inwestycyjnymi, a ich właściciele mogą liczyć na szybszy wzrost wartości nieruchomości w przyszłości.

Jak to się robi po belgijsku

Jednym z deweloperów, wdrażających zasady zrównoważonego rozwoju w swoich realizacjach jest belgijska firma BPI Real Estate Poland, która w samym sercu Wrocławia realizuje osiedle Czysta 4. Ten nowoczesny apartamentowiec, budowany z zastosowaniem najwyższych europejskich standardów, powstaje nieopodal Centrum Handlowego Renoma, Opery Wrocławskiej i samego Rynku Starego Miasta.

Czysta 4 – inwestycja realizowana przez BPI Real Estate Poland

Czysta 4 to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne mieszkania o wysokim standardzie życia w centralnej lokalizacji. Projekt uwzględnia 183 lokale mieszkalnego różnorodnej powierzchni i strukturze, a także 3 lokale usługowe. Każde mieszkanie zostanie wyposażone w system typu smart home, który pozwala zdalnie zarządzać nieruchomością i minimalizować zużycie energii. Większość lokali, w zależności od kondygnacji posiadać będzie  taras, balkon lub ogródek.

Liczne funkcjonalne rozwiązania zapewnią mieszkańcom wielkomiejski komfort życia. Jednym z atutów Czystej 4 jest specjalnie zaprojektowana przestrzeń coworkingowa dla osób pracujących zdalnie oraz zielony taras ze strefą relaksu dostępny dla wszystkich mieszkańców budynku. Projekt zakłada również miejsca postojowe podziemne i naziemne, komórki lokatorskie oraz rowerownię połączoną z warsztatem dla jednośladów.

Czysta 4 – inwestycja realizowana przez BPI Real Estate Poland

Zrównoważony rozwój i ekologia w projekcie Czysta 4

BPI Real Estate Poland, zgodnie z korporacyjnym mottem „Urban Shapers”, skupia się na aktywnym kształtowaniu przestrzeni miast. W projekcie Czysta 4 widoczne są dążenia do zrównoważonego rozwoju, a stosowanie się do wybranych celów SDG (sustainable development goals) jest priorytetem.

W ramach inwestycji uwzględniono rozwiązania ekologiczne, takie jak panele fotowoltaiczne, duża ilość miejsc dla rowerów, system nawadniania oparty o wodę deszczową, budki lęgowe dla ptaków oraz zachowanie większości rosnących na terenie inwestycji drzew. Projekt przewiduje także recykling materiałów budowlanych, w ramach którego elementy kamiennej elewacji pochodzące z rozbiórki dawnej galerii handlowej zostaną ponownie wykorzystane w częściach wspólnych nowego budynku.

Czysta 4 – inwestycja realizowana przez BPI Real Estate Poland

Koncepcja miasta 15-minutowego

Czysta 4 doskonale wpisuje się w koncepcję 15-minutowego miasta, umożliwiając przyszłym mieszkańcom łatwy i szybki dostęp do pracy, placówek edukacyjnych, czy punktów usługowych i handlowych. To nie tylko codzienny komfort, ale także pozytywny wpływ na środowisko, wynikający z zagęszczenia tkanki miejskiej.

W obliczu obecnych warunków rynkowych, Czysta 4 jest doskonałym projektem deweloperskim godnym rozważenia przez wszystkich zainteresowanych inwestycjami na rynku nieruchomości.

Czysta 4 – inwestycja realizowana przez BPI Real Estate Poland

Termin zakończenia realizacji inwestycji Czysta 4 planowany jest na II kwartał 2024 roku.

Więcej informacji nt. oferty dostępne jest na stronie www.czysta4.pl

Więcej informacji nt. dewelopera BPI Real Estate Poland dostępne jest na stronie: www.bpi-realestate.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Jazztopad 2023 w Narodowym Forum Muzyki [PROGRAM]
Następny artykułKuchnie Wrocław – meble kuchenne na wymiar
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.