Czy imprezy integracyjne nadal są w modzie?

0

Coraz szybszy postęp cywilizacyjny i rozwój sztucznej inteligencji to fakty. Zjawiska te w widoczny sposób zmieniają nie tylko nasze codzienne życie, ale i środowisko pracy. Ale czy idzie za tym zmiana naszych nawyków związanych z firmowymi spotkaniami? Czy integracja pracownicza jest nadal niezbędna? A może potrzebna jest zmiana formuły eventów firmowych?

Dla większości z nas towarzystwo innych osób jest bardzo ważne. Jak wiadomo, człowiek to istota społeczna. Czy więc wirtualna rzeczywistość może zastąpić bezpośrednie kontakty międzyludzkie? A tak zwane emotki mowę ciała i naturalnie wyrażane emocje?

Coraz częściej pracujemy jednak online. Na szczęście nie każdą pracę można wykonywać zdalnie. Wiele osób, zwłaszcza tych bardziej towarzyskich i lubiących swoje zajęcie, ceni codzienne spotkania ze współpracownikami. Jednak nawet jeśli spotykamy się w miejscu pracy „na żywo”, nie tylko wirtualnie, często nie mamy czasu ani możliwości, by swobodnie porozmawiać i wymienić się różnego rodzaju doświadczeniami. Stąd właśnie bierze się niesłabnąca popularność imprez integracyjnych. (https://www.koronakarkonoszy.pl/blog-dla-firm/event-biznesowy/)

Impreza firmowa a relacje społeczne

Dzięki uczestnictwu w różnego rodzaju imprezach integracyjnych zespół może lepiej się poznać. Uczestnicy firmowych eventów mają okazję zbudować więzi i zacieśnić relacje. Wspólna gra w poszukiwanie skarbów, budowa maszyny Goldberga albo próba wydostania się z escape roomu zbliża do siebie członków załogi. Wspominanie, jak bardzo wszyscy fałszowali na konkursie karaoke albo jak wyśmienite sushi przygotowali wspólnie podczas turnieju kulinarnego budują poczucie wspólnoty. A to rodzi zaufanie w zespole. Zgrany team chętnie współpracuje, bez przeszkód się komunikuje i łatwo rozwiązuje problemy w firmie. (https://www.koronakarkonoszy.pl/blog-dla-firm/formy-integracji/)

Niektóre imprezy integracyjne mają też walor edukacyjny, pozwalając uczestnikom rozwijać nowe umiejętności, takie jak rozwiązywanie problemów, komunikacja, zarzadzanie czasem, przywództwo, kontrola stresu czy praca zespołowa. Warsztaty z kompetencji miękkich zaowocują w pracy zawodowej, bez względu na profil firmy.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że imprezy integracyjne to szansa na oderwanie się od codzienności. To chwila zapomnienia o wszelkich sprawach domowych i firmowych. Relaks w czystej postaci i oddanie się w pełni grom i zabawom team buildingowym. Dzięki takiemu umysłowemu „resetowi” pracownicy wracają do firmy z nowymi pomysłami, kreatywni, zmotywowani i zaangażowani. Ponadto eventy firmowe pomagają w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy.

Dlatego właśnie, jak twierdzą managerowie z Dworu Korona Karkonoszy, imprezy integracyjne to świetne narzędzie budowy zgranego zespołu, a co za tym idzie, silnej firmy. Mody w branży MICE mogą się zmieniać, ale idea budowania więzi i współpracy pozostaje ważna w kontekście zarówno społecznym, jak i zawodowym.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBartłomiej „Skrzynia” Skrzyński patronem wrocławskiego tramwaju!
Następny artykułCykr Astoria we Wrocławiu! Wspaniałe widowisko bez zwierząt
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.