Czas na Piknik Olimpijski. Legendy sportu: Mariusz Pudzianowski i mnóstwo atrakcji we Wrocławiu na Partynicach!

0
Fot: mat. prasowe

To już ósmy Piknik Olimpijski Wrocławia i Dolnego Śląska, czyli impreza dla każdego, bez limitów wiekowych, z darmowymi, również pozasportowymi atrakcjami. Udział wezmą m.in. nasze sportowe legendy sprzed wielu lat z Zygmuntem Smalcerzem na czele, Mariusz Pudzianowski ze strongmenami, a towarzyszyć im będzie mnóstwo pokazów i innych atrakcji. 17 czerwca, niedziela, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice przy ul. Zwycięskiej, początek o godz. 12:00. 

Wrocław i Dolny Śląsk od lat uchodzą za kuźnię olimpijskich gwiazd. Wystarczy wspomnieć niedawne igrzyska w Pekinie z 2008 roku, gdzie Biało-Czerwoni wywalczyli 11 medali, natomiast Dolnoślązacy partycypowali w zdobyciu aż sześciu z nich. W pojedynkę na podium stawali sztangista Szymon Kołecki, kolarka górska Maja Włoszczowska, dyskobol Piotr Małachowski i pochodząca z Wałbrzycha zapaśniczka Agnieszka Wieszczek, z kolegami natomiast – wioślarz Paweł Rańda oraz szpadziści Tomasz Motyka i Robert Andrzejuk.

Czterokrotnie na najwyższym stopniu olimpijskiego podium stawali strzelcy Śląska Wrocław: Józef Zapędzki i Renata Mauer-Różańska (po dwa razy). W tym roku mija natomiast 50 lat od wywalczenia przez nasze siatkarki brązowego krążka w Meksyku (1968), do czego przyłożyła rękę, a nawet obie, Halina Aszkiełowicz-Wojno. Mamy wreszcie inny piękny jubileusz: 55 lat od zdobycia przez polskich koszykarzy wicemistrzostwa Europy we wrocławskiej Hali Ludowej. O sile tamtej drużyny, która w półfinale pokonała wicemistrzów świata – Jugosłowian, stanowili m.in. wrocławianie Mieczysław Łopatka i Kazimierz Frelkiewicz. Ten pierwszy, obecnie prezes prężnie działającej Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu, to czterokrotny olimpijczyk, Frelkiewicz z kolei brał udział w igrzyskach dwa razy. I jeszcze jedno – aż 14 olimpijczyków odbierze pamiątkowe patery z okazji 50-lecia udziału w igrzyskach olimpijskich (Meksyk i Grenoble).

Fot: mat. prasowe
Fot: mat. prasowe

Długo można by wymieniać dolnośląskie sukcesy – najważniejsze, że większość tych znakomitych postaci zobaczymy 17 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Partynice. Uroczysta prezentacja o godz. 13:00, natomiast Piknik rozpocznie się wcześniej (poniżej pełny harmonogram). Będą pokazy licznych dyscyplin pod okiem gwiazd i znanych trenerów, występy artystyczne, ogródek rekreacyjny, strzelnica laserowa, badania wydolnościowe etc. Choć mamy letnią porę i piękną pogodę, to nie zabraknie też elementów sportów zimowych – bobsleje zaprezentują nasi olimpijczycy z Karpacza i Kowar.

Nie mamy wątpliwości, że wielką atrakcją okaże się towarzyszący imprezie Puchar Polski Strongman, podczas którego w roli sędziego zobaczymy Mariusza Pudzianowskiego, ikonę tego sportu i wielokrotnego mistrza świata, a obecnie wojownika mieszanych sztuk walki, związanego z federacją KSW. 41-letni ,,Pudzian” wciąż jest w wielkiej formie, może nawet olimpijskiej – znany jest również jako showman, lubiący zabawę z fanami.

Aktywnie zaprezentują się szkoły z oddziałami sportowymi, miłośnicy nordic walking, biegacze i wrocławskie kluby sportowe. Swój przyjazd zapowiedział też dwukrotny mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów, obecnie trener w Stanach Zjednoczonych, Zygmunt Smalcerz.

Fot: mat. prasowe
Fot: mat. prasowe

Chcesz się liczyć towarzysko? Chcesz zdobyć wspólne zdjęcie i autograf gwiazd polskiego sportu oraz móc z nimi porozmawiać? Chcesz się dobrze bawić i pokazać dzieciom nowe dyscypliny sportu? Przyjdź w niedzielę, 17 czerwca o godzinie 13:00, na teren Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice. Wstęp wolny!

Piknik Olimpijski na Partynicach, mat. organizatora (3)

VIII Piknik Olimpijski Wrocławia i Dolnego Śląska, 17 czerwca, niedziela, Partynice  – harmonogram:
11:30 Dekoracja Nordic Walking – klasyfikacje kategorii wiekowych
12:00 Rozpoczęcie Pikniku
12:05  Wręczenie defibrylatora (odbiera p. Jerzy Sawka, dyr. WTWK Partynice)
12:15  Start do Biegu Śladem Konia
12:20–13:00 Dekoracja Nordic Walking w kategorii open
13:00–13:45 Przywitanie gości, prezentacja Olimpijczyków i Paraolimpijczyków przez Wojciecha Koerbera
13:45–14:15 Dekoracja Biegu Śladem Konia
14:15–14:30 Pokaz konny
14:30–14:45 Występ muzyczny Mała Kalina
14:45–14:55 Kendo
14:55–15:15 Taekwondo
15:15–15:25 Występ muzyczny Mała Kalina
15:25–15:55 Występ artystyczny szkoły z Chocianowa
15:55–16.25 Występ artystyczny szkoły z Karpacza
16:25–16:50 Występ artystyczny szkoły z Łagiewnik
16:50–17:30 Występ Księdza Bogdana Skowrońskiego

Poza sceną: pokaz sprzętu sportów zimowych przez trenerów KS Śnieżka Karpacz: bobsleje, sanki; kino 9D, przejażdżki na kucykach (godz.12:30-14:30 i 15:00–17:00), strzelnica laserowa, rodzinny ogródek rekreacyjny – MCS; skimboarding, bule, badania wydolnościowe, unihokej, mini piłka nożna, korfball, piłkarzyki, badminton, gra planszowa, taekwondo, baseball, Tai-Chi, bumerang, łucznictwo, kendo, hokej na trawie, piłka siatkowa, Haidong Gumdo, Klocki Linden, elektryczne skutery – Akademia Bezpiecznej Jazdy – Go Scooter, zamki dmuchane.

Imprezy towarzyszące:
Puchar Polski Strongman, w godz. 12:30-17:00
VIII Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking, w godz. 9:00–16:00

VIII Piknik Olimpijski Wrocławia i Dolnego Śląska
17 czerwca (niedziela), start od godziny 12:00, wstęp wolny
Tor Wyścigów Konnych Partynice
ul. Zwycięska 2, 53-033 Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPiłkarskie emocje we Wrocławiu!
Następny artykułJuż w ten weekend rodzinny piknik Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu!
Odkryj Wrocław na nowo