Czas na rodzinną zabawę i relaks: Lelenfant zaprasza na Zamkowy Piknik!

0
fot. Filip Basar

Wakacje trwają w najlepsze, a Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja odpowiedzialna za projekt Lelenfant zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniu, które wniesie jeszcze więcej kolorów i uśmiechów do sierpniowych dni. Mowa o Zamkowym Pikniku pod wrocławskim niebem, który odbędzie się 15 sierpnia w malowniczym otoczeniu OPT Zamek w Leśnicy.

Międzynarodowa edycja Lelenfant to zwieńczenie całorocznych przygotowań wielu artystów z różnych zakątków świata. Już 30 sierpnia na scenie Teatru Polskiego zostanie zaprezentowany Wielki Międzynarodowy Spektakl Lelenfant, stworzony wspólnymi siłami przez dzieci i młodzież z Wrocławia, Tanzanii Iranu, Czech, Maroka, Palestyny i Indii. Jednak, zanim to nastąpi organizatorzy zapraszają wrocławskie rodziny na Zamkowy Piknik Lelenfant wraz z przeglądem zagranicznych grup z różnych stron świata, który odbędzie się 15 sierpnia w otoczeniu urokliwego leśnickiego domu kultury OPT Zamek. Organizatorzy nadal potrzebują wsparcia wolontariuszy oraz rodzin gotowych ugościć młodych artystów w swoich domach w terminie 23 – 31.08.2023.

fot. Filip Basar

Wolontariat przy imprezach plenerowych

Fundacja nadal szuka wolontariuszy, którzy wspierać będą organizację międzynarodowych wydarzeń artystycznych i teatralnych w dniu 15.08, 24.08 oraz 30.08, a także wspierać prowadzenie międzykulturowych warsztatów artystycznych metodą pedagogiczną “dzieci uczą dzieci” prowadzoną przez zespół doświadczonych instruktorów: Magdalenę Nykiel, Samuela Alty, Ehssana Chameiy, Julitę Lech, Petrę Płachtański, Zuzannę Dobrzyńską i Grzegorza Grecasa. Pomoc jest potrzebna między innymi do montażu drewnianego smoka, rozkładaniu linoleum, aranżacji przestrzeni czy wsparcie w opiece nad grupami w garderobach.

“Jeżeli interesują Was alternatywne metody prowadzenia warsztatów międzykulturowych dla dzieci w międzynarodowym zespole instruktorów zapraszamy do udziału w wolontariacie w godzinach warsztatów i próbach do Wielkiego Finału w godz. 9:30 -12:30 i 14:00 – 16:30. Zajęcia odbywają się w dni powszednie na wrocławskich Pilczycach (ul. Dworska 8). Będziecie mogli od zobaczyć pracę w 70 osobowej grupie dzieci i młodzieży oraz pomóc na  backstage’u Teatru Polskiego we Wrocławiu ” – mówi Anna Sieradzka, producentka wydarzeń Lelenfant.

Swoją dyspozycyjność można zgłaszać pod mailem: volunteers@lelenfant.org.

fot. Filip Basar

Bogaty piknikowy program

W wyniku współpracy wrocławskiego NGO – Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja z gminną instytucją kultury OPT Zamek powstał pomysł Zamkowego Pikniku Lelenfant. Uroczyste otwarcie Pikniku zinicjuje artystyczna Parada Smoka Lelenfant. To symboliczne stworzenie łączące w sobie moc smoka oraz radość dzieciństwa. W magiczny sposób drewniany smok na kółkach pchany przez dzieci będzie „rozsiewał” nasiona, dając początek nowemu życiu i pomysłom dla wszystkich uczestników. To nie tylko zabawka, ale także ekologiczny symbol nowych przyjaźni i kreatywności.

Następnie w dwóch blokach programowych, od 15:00 do 16:00 oraz od 18:00 do 19:00, na scenie plenerowej OPT Zamku w Leśnicy zaprezentują się młodzi artyści z różnych zakątków świata. Publiczność doświadczy mnóstwo pozytywnych emocji związanych z teatrem, akrobatyką, tańcem i pokazami cyrkowymi. Goście imprezy będą mieli okazję zobaczyć m.in. występy młodych akrobatów z Tanzanii oraz tancerzy i tancerek z Palestyny i Maroka, spektakl teatralny sięgający do perskiej mitologii w wykonaniu młodych Irańczyków, czy pokaz czeskiej grupy cyrkowej.  Dodatkowo, animatorzy Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja oraz młodzież Lelenfant poprowadzą interaktywne gry oraz zabawy dla dzieci i rodziców w Kontenerze ESK prowadzonym przez Stowarzyszenie Gilda Organizatorów w Parku Leśnickim.

Namawiamy wszystkich, żeby nie zapomnieli zabrać ze sobą koca, to w końcu piknik. Nie zabraknie foodtruck’u, a wszystko dziać się będzie w otoczeniu natury. Chcemy wspólnie z wrocławianami i wrocławiankami podziwiać występy symbolizujące przyjaźń, radość i dziecięce marzenia, poznawać inne, fascynujące kultury i po prostu dobrze się bawić – mówi Michał Patyna z zarządu Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja

Całe wydarzenie jest częścią projektu „PROMOCJA WROCŁAWIA POPRZEZ REALIZACJĘ PROJEKTU LELENFANT WE WROCŁAWIU” w 2023 roku, współfinansowanego przez Gminę Wrocław. Inicjatywa realizowana jest przez Fundację Przyjaźń Sztuka Edukacja, we współpracy z OPT Zamkiem, firmą Polski Ogród oraz Stowarzyszeniem Gilda Organizatorów, a mityczny drewniany Smok powstał we współpracy z architektami z ProtoLab.

fot. Filip Basar

Rodziny goszczące

Organizatorzy wciąż szukają osób, które chcą przyjąć w swoje progi uczestników i uczestniczki międzynarodowej edycji projektu (23-31 sierpnia) pochodzących z takich krajów, jak m.in. Iran, Maroko czy Czechy. Młodzi artyści w ciągu dnia przebywają pod opieką Fundacji szykując Wielki Finał, zatem “Rodziny Goszczące” organizują im poranki i wieczory, a do dyspozycji i wspólnego czasu mają w pełni weekendy.

– Zachęcamy wrocławskie rodziny do otwarcia się na nowe, cenne doświadczenia i na drugiego człowieka. Znaleźliśmy już ponad 10 chętnych rodzin z takich części Wrocławia jak Nowy Dwór, Borek, Kowale, Księże Wielkie czy Złotniki, jednak wciąż potrzebujemy kilku, które chcą przeżyć z nami wakacyjną przygodę, poznać kultury z różnych części globu i doświadczyć unikalnej lekcji tolerancji oraz szacunku. Wciąż brakuje domów dla młodych artystów z Maroka, Indii oraz Czech– dopowiada Iwona Frydryszak odpowiedzialna za przygotowania i program międzynarodowej edycji Lelenfant.

Wszystkie informacje o Rodzinach Goszczących znajdują się pod tym linkiem.

Otwarta próba generalna Wielkiego Międzynarodowego Spektaklu Lelenfant – oferta darmowych wejść

Dla grup zorganizowanych (powyżej 10 osób) prowadzonych przez organizacje pozarządowe Fundacja przygotowała pulę bezpłatnych wejść na Otwartą Próbę Generalną w Teatrze Polskim we Wrocławiu w dniu 29.08 o godz. 18:00. Rezerwacja pod mailem: events@lelenfant.org

HARMONOGRAM MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI LELENFANT:

Zamkowy Piknik Lelenfant wraz z przeglądem zagranicznych grup z różnych stron świata w dniu 15.08.2023 w godz. 14:00 – 20:00 | OPT Zamek, pl. Świętojański 1, Wrocław | wstęp wolny

Wszyscy za mną – międzynarodowa parada Lelenfant w dniu 25.08.2023 o godz. 12:00 na wrocławskim Rynku | wstęp wolny

Otwarta Próba Generalna Wielkiego Międzynarodowego Spektaklu Lelenfantw dniu 29.08.2023 o godz. 18:00 | Teatr Polski we Wrocławiu, ul. G. Zapolskiej 3 | bilety od 10 PLN

Wielki Międzynarodowy Spektakl Lelenfant w dniu 30.08.2023 o godz. 18:00 |Teatr Polski we Wrocławiu, ul. G. Zapolskiej 3 | bilety od 15 PLN

Wszystkie informacje dotyczące działań związanych z projektem Lelenfant dostępne są na stronie www.lelenfant.org.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJak znaleźć idealne mieszkanie na sprzedaż?
Następny artykułWyprzedażowe szaleństwo trwa! Podpowiadamy, jak mądrze korzystać z wyprzedaży, by kupować odpowiedzialnie i oszczędnie
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.