Co robić za darmo w weekend we Wrocławiu? [3 PROPOZYCJE]

0
a

Pogoda zachęca w końcu do wyjścia z domu. Ten słoneczny weekend można we Wrocławiu spędzić naprawdę aktywnie i ciekawie. Podpowiadamy na jakie wydarzenia warto się wybrać.

Dzień Odry we Wrocławiu

Urząd Miasta po raz kolejny zaprasza na Dzień Odry, który odbędzie się w sobotę, 18 maja (sobota), na bulwarze Xawerego Dunikowskiego od godz. 11.00 do 17.00.

W programie: rejsy, warsztaty żeglarskie, regaty dla rodzin, gry i zabawy dla dzieci, występy artystyczne oraz wiele innych atrakcji. Organizatorzy przewidzieli m.in. rzuty balonami wodnymi, eksperymenty fizyczne, czytanie bajek, tworzenie ciepłego lodu i śniegu, budowanie modeli mostów, warsztaty z upcyclingu, strefę robotów, prezentacje łodzi,  warsztaty modelarskie, naukę pływania na desce SUP, kiermasze, roboklocki, pokazy ratownictwa i wiele innych. Będzie także można wyrobić Wrocławską Kartę Seniora,  zwiedzić bulwar, wybrać się w rejs katamaranem i oznakować rower.

Na stoiskach zaprezentują się kluby, organizacje i instytucje związane z Odrą. Wspólna zabawa będzie okazją do bliższego poznania największej wrocławskiej rzeki. Warto podkreślić, że tym roku będzie miało ważne wydarzenie dla wszystkich fanów Odry – w domu na wodzie Fundacji Onwater.pl zostanie otwarte Odra Centrum. Do wygrania w konkursach m.in.: nagrody rzeczowe, pakiety z voucherami rodzinnymi do Muzeum Pana Tadeusza, wejściówki do ZOO, wejściówki do Aquaparku, bilety na rejsy City Boats.

Strona http://wroclawnadodra.pl/, https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/rozrywka/1278528-dzien-odry-wroclaw-2019
Wydarzenie https://www.facebook.com/events/2081957245252068/

Jubileuszowa Noc Muzeów

W tę sobotę po raz 10. we Wrocławiu odbędzie się Noc Muzeów. Kolejny raz wrocławianie i turyści będą mieli okazję uczestniczyć w setkach wydarzeń organizowanych przez 83 instytucje i organizacje. 

fot. mat. prasowe

Podobnie jak w ubiegłych latach zostaną uruchomione specjalne linie: tramwajowa i autobusowa. Więcej informacji o wydarzeniu odnajdziecie tutaj:
https://kochamwroclaw.pl/noc-muzeow-we-wroclawiu-2019-gdzie-pojsc-co-zobaczyc/

Szczegółowy program dostępny na: https://www.wroclaw.pl/files/KULTURA/noc%20muzeow/nm-2019-broszura-PL_%20do%20publikacji.pdf

Koncert Moja Europa

Również w sobotę, 18 maja o godz. 18.00 na placu Wolności przy Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbędzie się koncert jubileuszowy Moja Europa z okazji 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego a także Urząd Miejski Wrocławia oraz Narodowe Forum Muzyki zapraszają na koncert jubileuszowy „Moja Europa” pod batutą Adama Klocka. Świętujmy w ten sposób 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Muzyka to wyjątkowo uniwersalny język, zrozumiały dla wszystkich niezależnie od narodowości i miejsca zamieszkania.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPółkolonie i kolonie z Planetą Robotów! Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat do kreatywnego spędzenia wakacji.
Następny artykułWydarzenia filmowe we Wrocławiu – Maj 2019
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.