Capitol Wrocław: Repertuar na styczeń i luty 2022 [SPRAWDŹ]

0
fot. Teatr Muzyczny Capitol

Nowy Rok warto rozpocząć w kulturalnym stylu i wybrać się na świetny spektakl do Teatru Muzycznego CAPITOL we Wrocławiu. Jaki repertuar przygotował teatr w styczniu i w grudniu 2022? Na co warto pójść?

Przez cały styczeń można będzie obejrzeć i wysłuchać przepięknej Gali Światowych Musicali. Nie zabraknie również spektakli, które cieszyły się dużą popularnością w ubiegłym roku (m.in. Lazarus, Mock. Czarna burleska, Blaszany bębenek). CAPITOL zapowiedział też kilka nowości!

Styczeń z Galą Światowych Musicali

Przez cały styczeń na Dużej Scenie będziecie mogli posłuchać największych musicalowych przebojów w wykonaniu artystek i artystów Teatru Muzycznego Capitol – dwugodzinny  koncert złożony z ponadczasowych broadwayowskich hitów.

W różnorodności stylów i opowieści – od Skrzypka na dachu po Króla Lwa, od Berlina po Oz, od Gershwina po Abbę – te utwory łączy jedno: absolutna ekstraklasa muzyczna i światowa popularność.

Niektóre z tych przebojów zabrzmią w oryginalnych wersjach językowych, inne w znakomitych polskich tłumaczeniach. Będzie między innymi Mamma Mia!, Hair, Les Misérables, Cabaret, Evita, West Side StoryKoty i wiele więcej…

Akompaniuje 25-osobowa orkiestra, wystąpi także chór Studium Musicalowego Capitol oraz tancerki i tancerze.

Terminy: 6.01, 7.01, 8.01, 9.01, 13.01, 14.01, 15.01, 16.01
Bilety od 70zł.
Kupisz tutaj: kliknij

Teatr Muzyczny Capitol
fot. Lukasz Giza

Nasza mama czarodziejka. CAPITOL dla dzieci

Mama z bajek Joanny Papuzińskiej naprawdę jest czarodziejką: umie naprawić księżyc, któremu odłamał się rożek, zmniejszyć wielkoluda, wyprać burzowe chmury… Ale takie są przecież wszystkie mamy. Potrafią zmieniać w magię zupełnie zwyczajne rzeczy i zdarzenia. I to właśnie dzieje się na scenie w spektaklu Nasza mama czarodziejka.

Na spektakl teatr zaprasza dzieci w wieku od 4 lat, ale historia i dodane do niej piosenki spodobają się też trochę starszym widzom, a nawet rodzicom i dziadkom.

Usłyszymy i szantę, i piosenkę rodem z sensacyjnego filmu (oczywiście z przymrużeniem oka). Scenografia i kostiumy Anny Chadaj, znanej widzom Capitolu z Trzech wesołych krasnoludków, Trzech muszkieterów i Blaszanego bębenka artystki o ogromnej fantazji, są dodatkowym atutem przedstawienia.

Terminy: 6.01 godz. 12:00 i 14:00

Hity z ubiegłego roku: Mock, Blaszany bębenek i Lazarus

Na scenie nie zabraknie również spektakli, które cieszyły się ogromną popularnością w 2021 roku.

Mock. Czarna burleska to spektakl na motywach powieści Marka Krajewskiego o komisarzu Eberhardzie Mocku. Bohaterowi słynnej serii kryminałów towarzyszą na Dużej Scenie policjanci, bandyci, szaleńcy i prostytutki – to one poprowadzą burleskowy show o władzy, zbrodni i namiętnościach.

Blaszany bębenek – historia chłopca, który nie chciał rosnąć, a swój protest wobec świata dorosłych wyrażał, bębniąc w blaszany bębenek. W teatralnej adaptacji opowieść ta przenosi się do sklepu z zabawkami. W głównej roli – po raz pierwszy w historii musicalu – występuje lalka, animowana przez aktorkę tintamareska. A że główny bohater jest także urodzonym showmanem (bębenek!), mamy „wodewil” – efektowny show z elementami farsy i burleski.

Lazarus  – ostatnie dzieło Davida Bowiego, to musical „porywający, muzycznie głęboki i wzruszający; estetycznie zachwycający; hipnotyzujący; powoduje zawrót głowy; hołd dla giganta popkultury ” – jak pisali po nowojorskiej premierze krytycy. Realizacja Jana Klaty w Capitolu jest polską prapremierą musicalu. W spektaklu zabrzmią największe przeboje Bowiego: m.in. Life on Mars, This is Not America, Absolute Beginners.

NOWOŚĆ w CAPITOLU: Cesarz

3. lutego odbędzie się premiera spektaklu Cesarz – paradokumentu scenicznego na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego.

Książka Ryszarda Kapuścińskiego, wydana w 1978 roku, to fabularyzowany reportaż o dworze cesarza Hajle Sellasje I, który rządził w Etiopii w latach 1930–1936 i 1941–1974. Opowieści dworzan o strachu, służalczości, donosach, pochlebstwach i  staraniach o cesarską łaskę układają się w historię o kulisach skorumpowanej władzy.

Łatwo znaleźć w tym tekście polityczne konteksty dotyczące ideologii, systemów czy partii rządzących. Jeszcze łatwiej byłoby też dopasować do bohaterów powieści konkretne osoby ze świata polityki, jednak twórcy spektaklu nie na tym chcą skupić uwagę widzów.

„Cesarz” jest bowiem idealnym materiałem do opowiedzenia o naturalnej, a zarazem ułomnej cesze ludzkiego charakteru, jaką jest potrzeba narzucania innym własnej woli. Udowadniania za wszelką cenę, że coś od nas zależy, że choćby najmniejsza decyzja jest naszą decyzją.

Na Scenie Ciśnień zobaczymy więc spektakl o pragnieniu władzy, o tym, do czego zdolny jest człowiek, by ją zdobyć, i jak cierpi, gdy rządzić nie może.

Autorem adaptacji i reżyserem jest Cezary Studniak, muzykę pisze znany już widzom Capitolu duet: Maja Kleszcz i Wojciech Krzak, scenografię projektuje Michał Hrisulidis, kostiumy – po raz pierwszy dla naszego teatru – Barbara Sikorska-Bouffal, za ruch sceniczny odpowiada Barbara Olech. Na scenie: Helena Sujecka, Emose Uhunmwangho, Rafał Derkacz, Tomasz Leszczyński, Krzysztof Suszek, Michał Szymański, Mikołaj Woubishet, Michał Zborowski. Głosów użyczyli znani wrocławscy dziennikarze: Dagmara Chojnacka i Marek Obszarny, teatrolog Mirosław Kocur oraz Cezary Studniak.

Terminy: 3.02, 4.02, 5.02, 6.02, 8.02
Bilety od 35zł
Kupisz tutaj: kliknij


CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Wrocław: Ferie zimowe 2022 na Dolnym Śląsku. Kiedy przypadają w tym roku?

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWOŚP 2022. Jubileuszowa edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [TERMIN, SZCZEGÓŁY]
Następny artykułKupujesz mieszkanie we Wrocławiu? Sprawdź, na co zwrócić uwagę
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.