Black Friday 2021: Wrocław najpopularniejszym miastem w Polsce na zakupy

0

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi świąteczny nastrój i gorączka zakupów świątecznych prezentów. Wiele z nas właśnie w Black Friday decyduje się polować na specjalne okazje, aby obdarować swoich bliskich. Gdzie najlepiej zrobić zakupy w tym roku i które miasta są najpopularniejszymi miastami na zakupy?

Holidu, wyszukiwarka apartamentów i domów wakacyjnych, postanowiła przeanalizować, które polskie miasta są najczęściej wyszukiwane w Google pod hasłami zakupy i Black Friday. Aby to sprawdzić, przeanalizowaliśmy miesięczną liczbę wyszukiwań dla haseł “zakupy” + miejsce docelowe i “Black Friday” + miejsce docelowe. Dodaliśmy do siebie wyniki wyszukiwań dla danego miasta, tworząc ranking top 10 najpopularniejszych polskich miast na zakupy. Zobacz pełną listę wraz z naszymi wskazówkami!

10 miast w Polsce na świąteczne zakupy             

Nr 1. Wrocław — 2650 wyszukiwań miesięcznie

Wrocław zajmuje niekwestionowane pierwsze miejsce w tym rankingu z 2650 wyszukiwaniami miesięcznie dla słów kluczowych “zakupy” i “Black Friday”. Wrocław to polska stolica galerii handlowych, jest ich tu aż kilkadziesiąt! Jedne z najpopularniejszych to Galeria Dominikańska, Wroclavia i Sky Tower.

Wskazówka: Jeśli szukasz niestandardowego obuwia, które wyróżnia się na ulicy zajrzyj do butiku Pan Pablo (Piłsudskiego 52, 50-033 Wrocław). 

Nr 2. Gdańsk — 2510 wyszukiwań miesięcznie

Na drugim miejscu znajduje się Gdańsk z 2510 wyszukiwaniami miesięcznie dla słów kluczowych “zakupy” i “Black Friday”. Najsłynniejszymi centrami handlowymi w Gdańsku są Forum Gdańsk i Galeria Bałtycka, w których znajdziemy ponad 200 sklepów, a rocznie te galerie odwiedza ponad 10 milionów klientów.

Wskazówka: Okazyjne ceny odzieży premium znajdziesz w Design Outlet Gdańsk (Przywidzka 8, 80-174 Gdańsk), szczególnie w ten piątek!

Nr 3. Kraków — 2190 wyszukiwań miesięcznie

Na trzecim miejscu, jedno z najstarszych miast w Polsce – Kraków. Nic dziwnego, że to jedno z popularniejszych miast w kraju jest też jednym z najlepszych miast na przedświąteczne zakupy. Najbardziej znaną ulicą handlową w Krakowie jest ulica Floriańska i Grodzka. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, od luksusowych marek po międzynarodowe sieciówki.

Wskazówka: Warto wybrać się do Sukiennic na Rynku Głównym, gdzie można kupić prezenty związane z Krakowem i oryginalne rękodzieło.

Nr 4. Koszalin — 1750 wyszukiwań miesięcznie

Koszalin zajmuje czwarte miejsce, tuż za Krakowem z 1750 wyszukiwaniami miesięcznie. Jednym z najpopularniejszych miejsc na zakupy w tym mieście jest centrum handlowo-rozrywkowe Atrium – z wieloma polskimi i zagranicznymi markami oraz możliwością zaspokojenia zakupowego głodu w jednej z restauracji.

Wskazówka: Jeśli lubisz słodkości, polecamy zajrzeć do Koszalińskiej Pracowni Słodyczy Cuks (Władysława Andersa 1, 75-213 Koszalin). Kupisz tutaj ręcznie robione słodkości oparte na tradycyjnej recepturze i pyszne krówki!

Nr 5. Warszawa — 1380 wyszukiwań miesięcznie

Na piątym miejscu w naszym rankingu znajduje się Warszawa. To miasto oferuję niezliczone możliwości jeśli chodzi o zakupy. Znajdziemy tu ogromne galerie handlowe takie jak Galeria Mokotów czy Arkadia. Pozatym, w okolicach ulicy Mokotowskiej lub Mysiej znajdziemy wiele luksusowych butików świetnych, polskich projektantów. Jeśli szukasz sklepów ekskluzywnych polecamy udać się na Plac Trzech Krzyży lub do Vitkaca.

Wskazówka: Na mapie Warszawy znajdują się niesamowite miejsca na zakupy o niepowtarzalnym wnętrzu i designie, warte uwagi. Jednym z tych miejsc jest Kopi – butik z biżuterią i akcesoriami do domu (Oleandrów 4, 00-629 Warszawa) o niezwykle kobiecym designie oraz nowoczesny i klimatyczny butik jednego z najlepszych polskich projektantów Roberta Kupisza (Mokotowska 48/204, 00-543 Warszawa). 

Reszta naszego rankingu TOP 10 najpopularniejszych miast na zakupy w Polsce to:

6. Poznań — 960 wyszukiwań miesięcznie

7. Białystok — 860 wyszukiwań miesięcznie

8. Bydgoszcz– 690 wyszukiwań miesięcznie

9. Łódź — 620 wyszukiwań miesięcznie

10. Szczecin – 510 wyszukiwań miesięcznie

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZapomniane szlaki turystyczne we Wrocławiu. Promenada Krzycka powróci do dawnej świetności?
Następny artykułWrocław i Oświęcim zwycięzcami konkursu „Dworzec Roku”
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.