Bezpłatne koncerty fortepianowe w Sky Tower

0

Niebawem we Wrocławiu zabrzmią utwory najwybitniejszego z polskich twórców epoki romantyzmu, Fryderyka Chopina. W ramach obchodów okrągłej, 210. rocznicy urodzin kompozytora, w Sky Tower odbędzie się cykl trzech koncertów muzyków młodego pokolenia.

Podczas wydarzenia wysłuchamy klasycznych i – po raz pierwszy! – elektronicznych interpretacji mazurków, walców czy sonat. Występy zaplanowane są w dniach 28 lutego – 1 marca.

Mikołaj Ferenc, Piotr Niemiec, Jakub Lichtenstein oraz Łukasz Pospieszalski – to znakomici pianiści i laureaci wielu polskich, a także zagranicznych konkursów, którzy już w przyszły piątek i sobotę pojawią się w Sky Tower, gdzie zaprezentują swoją muzyczną wirtuozerię. W ich wykonaniu usłyszymy m.in.: „P- Polonez A-dur op. 40 nr 1”, „Nokturn Des-dur op. 27 nr 2”, „Walce op. 64 nr 1-3” oraz wiele innych, znamienitych utworów Chopina. Ponadto wydarzenie swoim wokalnym występem uświetni Aleksandra Dyrna – wokalistka, akordeonistka i humanistka związana z Wrocławskim Towarzystwem Teatralnym.

28 lutego w Sky Tower artystka zaprezentuje wybrane pieśni kompozytora, między innymi pełnego wdzięku mazurka pt. „Życzenie”, skomponowanego do tekstu Stanisława Witwickiego. Absolutną nowością będą elektroniczne aranżacje muzyki mistrza w wykonaniu Chopin Elektro Duo. W niedzielę, 1 marca, Przemysław Skałuba i Łukasz Dąbrowski – twórcy nowatorskiego projektu, sprawią że widownia odkryje twórczość „poety fortepianu” na nowo. Muzycy podczas występu będą korzystać z tzw. loopera, czyli urządzenia umożliwiającego zapętlanie dźwięków, kojarzonego przede wszystkim z hip-hopem.

 – Rocznicę urodzin wielkiego kompozytora, Fryderyka Chopina, uczcimy w Sky Tower trzydniowym spektaklem brzmień w wykonaniu utalentowanych artystów. Tak jak w ubiegłym roku, zgodnie z ideą Fête de la Musique chcemy, aby publiczność zgromadzona w przestrzeni naszego obiektu znów zachwyciła się znakomitymi wykonaniami utworów. Mamy nadzieję, że w tę wspaniałą muzyczną podróż wybiorą się Państwo wspólnie z nami – mówi Katarzyna Bruź ze Sky Tower.

Nadchodząca odsłona widowiska odbędzie się w roku XVIII Konkursu Chopinowskiego.

Koncerty w Sky Tower będą miały miejsce na parterze budynku, nieopodal supermarketu Piotr i Paweł. Wstęp jest bezpłatny. Szczegółowy harmonogram poniżej:

28.02 godz. 18:00

Mikołaj Ferenc – fortepian
Aleksandra Dyrna – sopran
Piotr Niemiec – fortepian

29.02 godz. 18:00

Jakub Lichtenstein – fortepian
Łukasz Pospieszalski – fortepian

01.03 godz. 18:00

Chopin Elektro Duo:
Przemysław Skałuba – saksofon, klarnet, elektronika
Łukasz Dąbrowski – fortepian, elektronika

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułAnia Karwan „Wszystko” – wyjątkowa propozycja na Dzień Kobiet
Następny artykułWeekend we Wrocławiu: 7 najciekawszych wydarzeń [28 lutego – 1 marca 2020]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.