Wrocław zyskał nową stację do samodzielnego naprawiania rowerów. Stanęła ona na rogu ulic Dworcowej i Stanisława Małachowskiego, naprzeciwko Dworca PKP Wrocław Główny. To miejsce, które zdobyło najwięcej głosów wrocławian w zorganizowanym przez Urząd Miejski i lokalne media plebiscycie. Dzięki temu, że Luxoft – jedna z najszybciej rozwijających się firm IT we Wrocławiu – zasponsorował stację, Miasto będzie mogło postawić jeszcze jedną instalację w miejscu, które zebrało najwięcej głosów Wrocławian. Ponadto Luxoft stworzył jeszcze jeden punkt serwisowy przy ul. Szczytnickiej 9.

– W tym wypadku jeden plus jeden będzie się równało trzy, mówi z uśmiechem Jakub Bielecki, dyrektor wrocławskiego centrum Luxoft. – Od jakiegoś czasu planowaliśmy stworzenie stacji do serwisowania rowerów pod naszymi budynkami. Ucieszyliśmy się, gdy usłyszeliśmy, że okolice dworca PKP to miejsce, w którym wrocławianie też widzieliby taką instalację. Udostępnimy serwis dla wszystkich pod naszym budynkiem, a Miasto dzięki temu będzie mogło stworzyć jeszcze jeden taki punkt z drugiej strony dworca przy skrzyżowaniu ulic Peronowej z Piłsudskiego. Luxoft równolegle otwiera także stację serwisową na ul. Szczytnickiej, przy budynku Green Day, w którym mamy swoje drugie biuro – wyjaśnia.
Jakub Bielecki Luxoft- Daniel Chojnacki Miasto foto

Ze stacji cieszą się specjaliści Luxoftu. Codziennie w pomieszczeniu do przechowywania rowerów pojawia się od 20 do 30 dwukołowych pojazdów pracowników firmy. To oznacza, że około 16% załogi Luxoftu dociera do pracy dzięki sile swoich nóg. – Jeżdżenie rowerem jest dla mnie najszybszą metodą dotarcia do biura. W przeciwieństwie do jazdy rekreacyjnej, tu muszę zabrać ze sobą laptopa, pudełko z obiadem, jakieś ubrania na zmianę. Zaczyna brakować miejsca na narzędzia, bo wypadki chodzą po ludziach i czasami muszę coś na szybko naprawić. Szukanie serwisu też bywa czasami kłopotliwe i nie zawsze mechanicy mogą zająć się rowerem od ręki. Stacja pomaga rozwiązać ten problem. Nie muszę wozić ze sobą narzędzi, a nadal mam możliwość szybkiego serwisu – komentuje Bartłomiej Kuczyński, pracownik Luxoftu. Firma ma nadzieję, że instalacja będzie służyć też innym mieszkańcom miasta i stanie się kolejną cegiełką do budowania rowerowego Wrocławia.

Odwiązanie wstęgi stacja rowerowa Luxoft foto
Wrocław na rowerze

– Wrocław od dawna stawia na rower. Systematycznie budujemy sieć tras rowerowych, parkingi oraz rozwijamy wypożyczalnię rowerów publicznych. Coraz więcej rowerzystów na ulicach miasta to sprzężenie zwrotne naszych działań. Duża ilość pracowników dojeżdżających rowerem do pracy bardzo nas cieszy. Gdyby wynik Luxoftu był reprezentatywny dla całego Wrocławia już dziś osiągnęlibysmy cel stawiany przez polityke rowerową tj. 15 % podróży wykonywanych rowerami – komentuje Daniel Chojnacki wrocławski oficer rowerowy. Gratuluję i proszę o więcej :). Samodzielne stacje napraw rowerów to fajny dodatek do wszystkich innych działań pro rowerowych prowadzonych we Wrocławiu, dodaje.

Stacje rowerowe realizowane są przez IBOMBO. To polska firma z Leszna, która zrealizowała już przeszło 1500 tego typu instalacji w 15 krajach. Do najciekawszych realizacji należy m.in. punkt serwisowy na najwyższej rzejezdnej przełęczy na świecie Khardung La 5364 m n.p.m w Himalajach Wysokich (Indie).

***
O Luxoft

Luxoft to jedna z najszybciej rozwijających się globalnych firm IT. Dostarcza oprogramowanie i innowacyjne rozwiązania, głównie dla wiodących międzynarodowych marek. Firma operuje w 22 krajach: w Ameryce Północnej, Meksyku, Europie Zachodniej i Wschodniej, Azji i Pacyfiku oraz Południowej Afryce. W Polsce pracuje aż 1/6 z ponad 12,7 tysięcy specjalistów Luxoft na całym świecie. Wrocławskie biuro firmy skupia około 650 osób. To drugi co do wielkości oddział firmy w Polsce i jedna z najważniejszych lokalizacji Luxoft w Europie Centralnej. Wrocławski oddział specjalizuje się w projektach z międzynarodowej branży finansowej m.in. w zakresie rozwiązań technologicznych na rzecz bankowości inwestycyjnej, zarządzania ryzykiem, tworzenia aplikacji mobilnych i systemów wymiany danych.

mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJuż jutro Noc Muzeów 2017 [PROGRAM]
Następny artykułWRO – instalacja przestrzenna z widokiem na Odrę, otwarcie już jutro
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.