Emblematyczną pierzeję wrocławskiego Nadodrza uzupełnił piękny budynek. Prace przy głównej części elewacji apartamentowca Centreville właśnie się zakończyły. Została wykonana z materiałów szlachetnych i połyskuje odcieniami brązu i szarości. Z zewnątrz budynek jest prawie gotowy, a w środku trwają intensywne prace wykończeniowe.
Granica Nadodrza zyskała na wartości estetycznej. Przy ulicy Drobnera odsłonięto ceglany fragment elewacji prestiżowego apartamentowca Centreville. – Zakończyliśmy ten etap prac. Wrocławianie podziwiają piękny efekt uzyskany dzięki starannie dobranym materiałom najwyższej jakości – mówi Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.
Elewacja jest wykonana z pełnej cegły, która do Wrocławia przyjechała aż z Łotwy. Ten szlachetny materiał rzadko ozdabia budynki mieszkalne. Elewacja mieni się kilkoma odcieniami brązów i szarości. Z daleka widać kolorystyczną spójność, tak jakby ściana była jednolita. Natomiast z bliska wygląda jak połyskująca mozaika. – Stworzyliśmy budynek z poszanowaniem miejsca, w którym stoi i jego najbliższego otoczenia – wyjaśnia Łukasz Paryś. – Centreville komponuje się z sąsiednimi budynkami i wpisuje się w klimat Nadodrza, w które rewitalizacja tchnęła nowe życie – twierdzi. Całość dopełniają duże drewniane okna i aluminiowe opaski wokół nich.
Centreville to projekt pracowni Zbigniewa Maćkowa. – Emblematyczna, jedna z kluczowych pierzei Nadodrza wreszcie została wypełniona budynkiem, który będzie piękny przez długie lata – cieszy się architekt. – Cegła wykorzystana na elewacji jest odporna na upływ czasu. Co więcej, ma konotacje historyczne, podobnie jak inne elementy architektoniczne. To ważne, żeby współczesne budynki wpisywały się w tkankę miejską – zaznacza Zbigniew Maćków. Dodaje, że na całym kwartałowym Nadodrzu można znaleźć przejawy wspaniałej architektury, co podnosi jakość życia.
Dostojna i dynamiczna forma Centreville stanowi unikalny mariaż tradycji i nowoczesności. Eleganckie detale zaprojektowano także w częściach wspólnych. Wyróżniającym się miejscem ma być lobby. – Jest wykonywane z dbałością o każdy szczegół jak cały budynek. Zapewniamy wykończenie w podwyższonym standardzie – zaznacza Maciej Madej, project manager Bouygues Immobilier Polska. – Gustowna posadzka, wygodne meble, ozdobna ściana z grafiką planu starego Wrocławia definiują prestiżowy charakter apartamentowca – wymienia.
Wewnątrz budynku trwają intensywne prace wykończeniowe. Zostało jeszcze zagospodarowanie terenu. Planowany termin zakończenia budowy i uzyskania pozwolenia na użytkowanie to drugi kwartał 2020 r. Inwestor niebawem zaprosi na dzień otwarty. Wtedy będzie można obejrzeć luksusowe dwupoziomowe apartamenty, będące ukoronowaniem projektu. Perłą w koronie są podwójne tarasy, z których roztacza się widok na panoramę miasta. Dzięki znakomitej lokalizacji, ta tętniąca życiem część Wrocławia jest w zasięgu krótkiego spaceru. Pobliska kładka łączy Centreville z Wyspą Słodową i dalej z Ostrowem Tumskim.
W 5–piętrowym budynku z antresolą znajdzie się w sumie 69 apartamentów o wielkości od 31 do 142 mkw., 10 lokali użytkowych oraz przestronny garaż podziemny. Ceny apartamentów zaczynają się od 9350 zł za mkw. Ponad połowa mieszkań i lokali znalazła już nowych właścicieli.
Centreville to jedna z sześciu inwestycji Bouygues Immobilier we Wrocławiu. Deweloper z Francji realizuje równolegle Zajezdnię Wrocław, także na Nadodrzu. Wśród ukończonych projektów znajdują się: Jagiełły 6 na Kępie Mieszczańskiej, Wyspiańskiego 11, Belleville przy ul. Pięknej i Villa Alouette przy parku Grabiszyńskim. Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z 63–letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.