7 miejsc we Wrocławiu, w których nauczysz się nietypowych dyscyplin sportowych

0
fot. wroclaw.pl

W dzisiejszych czasach łatwo jest utknąć w codziennej rutynie. Jeździmy do pracy tą samą trasą, odwiedzamy te same restauracje, czy też oglądamy te same programy telewizyjne. Jak często próbujesz czegoś nowego? Nowa czynność nie tylko pomoże Ci wyjść ze strefy komfortu, ale także nauczysz się czegoś nowego, co będzie wyzwaniem.

Wrocław jest miastem pełnych niespodzianek i nie inaczej jest w przypadku dyscyplin sportowych. Jeśli szukasz ciekawych wrażeń, sprawdź przygotowane przez nas zestawienie miejsc, w których nauczysz się nietypowych dyscyplin sportowych.

Podwodny Hokej — klub Pirania

Kolejnym ciekawym sportem, którego można nauczyć się we Wrocławiu, jest podwodny hokej prowadzony przez klub Pirania. Zawodnicy podzieleni są na dwie sześcioosobowe drużyny, a gra polega na tym, aby krążek wbić do bramki przeciwnika. Jednak cały zwrot akcji polega na tym, że rozgrywka odbywa się podwodą i na dnie basenu, w związku z czym konieczne są przerwy, w których gracze wypływają na powierzchnię w celu zaczerpnięcie powietrza. Mecze podwodnego hokeja nie są długie — całość trwa dwie rundy, każda po 15 minut. 

Strona internetowa klubu “Pirania”, założonego w 1969 roku: https://klubpirania.pl/

Lokalizacja: baseny przy al. Brucknera 10.

Quidditch — Wrocław Wanderers 

Wrocław to świetne miejsce dla fanów ciekawych sportów oraz Harry’ego Pottera. Dlaczego? Ponieważ to właśnie w tym mieście możesz zapisać się do niesamowitej drużyny  quidditcha, czyli gry inspirowanej tą ze świata Hogwartu. Jest to połączenie zbijaka, piłki ręcznej i rugby. Drużyna Wrocław Wanderers powstała w 2016 roku i zachęca do brania udziału w treningach odbywających się zazwyczaj w Parku Szczytnickim. 

Facebook: https://www.facebook.com/wroclawwanderers/ 

Rzuty siekierami – Wiking Klub

Jak udowadnia klub rzucania siekierami Wiking nie tylko las jest miejscem dla zarośniętych drwali! Bo, jak się okazuje, w mieście także można doświadczyć obcowania z siekierami. Podczas wizyty w klubie instruktorzy uczą prawidłowych zasad rzucania siekierą do tarczy. Jest to zabawa dla każdego, niezależnie od płci, doświadczenia i wieku. 

Strona internetowa: Kliknij

Spływ pontonowy — Rafting Wrocław

Kolejną ciekawą propozycją nietypowych sportów we Wrocławiu są spływy pontonowe, czyli tzw. rafting. Jest to świetna opcja dla fanów wodnego szaleństwa, którzy szukają tego typu rozrywek w granicach miasta. Spływ startuje z Przystani Jarnołtów, z prawego brzegu Bystrzycy. Gwarantowane są piękne widoki i relaks w otoczeniu dzikiej przyrody. Całość trwa nieco ponad godzinę i kończy się w Leśnicy. 

Strona internetowa: https://rafting-wroclaw.pl/ 

Lacrosse — klub Panthers Wrocław i Kosynierzy Wrocław

Lacrosse to sport wyczynowy pochodzenia indiańskiego, podczas rozgrywki dwie drużyny graczy używają zakrzywionych kijów z siatką do łapania, przenoszenia lub rzucania piłki. Celem każdej drużyny jest wbicie piłki do bramki przeciwników. We Wrocławiu działa klub Lacrosse Panthers Wrocław dla kobiet oraz Kosynierzy Wrocław, którzy są aktualnym mistrzem Polskiej Ligi Lacrosse. 

Strony www obu klubów:
https://pantherswroclaw.com/i/panthers-lacrosse/11

https://kosynierzy.wroclaw.pl/

Flow Wrocław – drużyna ultimate frisbee

Ultimate Frisbee, znane również jako ultimate, to dynamiczna i zespołowa gra, która jest kombinacją elementów frisbee, futbolu amerykańskiego i koszykówki. Gra toczy się na boisku o długości 100 metrów i szerokości 37 metrów, z dwoma strefami końcowymi o głębokości 18 metrów.

Celem gry jest zdobycie punktu przez przeciągnięcie frisbee przez linię końcową przeciwnika i złapanie go przez jednego z graczy w strefie punktowej. Gracze przemieszczają się na boisku, przekazując frisbee między sobą poprzez rzuty, a jednocześnie unikając przejęcia przez przeciwników.

Oficjalne treningi odbywają się stale przez cały rok dwa razy w tygodniu, przy czym zawodnicy mają także ustalone i rozpisane indywidualne treningi w trakcie i po sezonie. Każdy trening skupia się nie tylko na treningach rzutowych i strategiach rozgrywki, ale są to także typowe treningi biegowe i siłowe.

Strona www: kliknij

Sporty wrotkarskie

W Parku Tysiąclecia we Wrocławiu powstał specjalny kompleks sportowy, który umożliwia profesjonalne i amatorskie uprawianie sportów wrotkarskich. Inwestycja ta została zrealizowana z okazji X Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017.

Kompleks składa się z dwóch torów: dwustumetrowego toru do jazdy szybkiej (oznaczonego kolorem niebieskim) oraz 600-metrowego asfaltowego toru ulicznego. Na obu torach odbywają się szkolenia jazdy na rolkach dla dzieci i dorosłych.

Tor jest czynny wiosną i latem od godziny 9 rano do zmierzchu, zapewniając miłośnikom wrotkarstwa doskonałe warunki do uprawiania swojego hobby.

Adres: ul. Jaksonowicka 26, Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNOWOŚĆ: Pinokio we Wrocławskim Teatrze Lalek. Współczesna interpretacja znanej postaci
Następny artykułWrocław: „W kółko kręcę” i rowery miejskie – wracają od 1 marca!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.