SAMSUNG CSC

Organizatorzy 10. Światowych Igrzysk Sportowych zaprezentowali medale The World Games 2017. Nagrody zostaną rozdane najlepszym zawodnikom turnieju 222 razy.  Na konferencji prasowej pokazano również stroje, w jakich wystąpią polscy zawodnicy na TWG 2017.

W spotkaniu udział wzięli: wiceprezydent Wrocławia, Magdalena Piasecka, przedstawicielka Ministerstwa Sportu i Turystyki, Anna Kuder, członek Prezydium Zarządu PKOl, Marian Dymalski, prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017, Marcin Przychodny oraz projektant medali, prof. Mateusz Dworski z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Medale z Ratuszem

Dla uczestników TWG 2017 przygotowano dwa zestawy krążków. Duży medal ma średnicę 8 cm. Mniejszy, o średnicy 6 cm, przeznaczony jest dla zwycięzców, którzy reprezentują sporty na zaproszenie. Na awersie obu medali widnieje logo igrzysk. Z kolei rewers to w stu procentach kreacja autora, wrocławskiego artysty prof. Dworskiego. W środkowej części kompozycji znajduje się kula ziemska, a w niej umieszczono ratusz. Wokół rozmieszczone są postaci sportowców reprezentujących dyscypliny The World Games. Wersja dla sportów na zaproszenie różni się tym, że zamiast dziewięciu zawodników, jest ich na krążku czterech – po jednym przedstawicielu z każdego sportu, które wybrali gospodarze igrzysk. Co ważne, medal został wybity w Mennicy Polskiej, która słynie z wysokiej jakości produktów.

SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC

– Przed nami wyjątkowe wydarzenie sportowe we Wrocławiu. Podczas The World Games 2017 nasz kraj reprezentować będzie bardzo liczna grupa zawodników, ponad 200. Życzę zarówno im, jak i nam wszystkim, aby te wyjątkowe medale zostały wręczone naszym sportowcom podczas zbliżających się igrzysk – mówiła Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia.

Polska marka ubiera polskich zawodników

Podczas konferencji oficjalne stroje zaprezentowali także reprezentanci Polski w karate: Magdalena Nowakowska oraz Michał Bąbos. Ubrania pochodzą z kolekcji znanej marki odzieży sportowej 4F. Warto wspomnieć, że stroje polskich zawodników – w barwach narodowych z orzełkiem na piersi – zostały sfinansowane przez Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

mat. TWG Wrocław 2017

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławianie w sieci − nowe badania
Następny artykułStarter III – mikroapartamentowiec przy ul. Borowskiej
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.