W poniedziałek, 6 listopada, wystartuje sezon zimowy na krytych lodowiskach przy ul. Spiskiej i Wejherowskiej, a z końcem roku otwarte zostanie kolejne sezonowe, kryte lodowisko na terenie torów wrotkarskich przy ul. Sukielickiej w parku Tysiąclecia.

W listopadzie będzie taniej

– W tym roku, na rozpoczęcie sezonu zimowego, aby zachęcić wszystkich miłośników łyżwiarstwa, ale też tych, którzy planują rozpocząć swoją przygodę na lodzie, przygotowaliśmy specjalną listopadową promocję. Z doświadczenia wiemy, że wielu wrocławian czeka już na otwarcie lodowisk, dlatego specjalnie dla nich obniżyliśmy w listopadzie ceny biletów wstępu nawet o 20%, aby jeszcze bardziej zachęcić i wypromować wślizgnięcie się w dobrych nastrojach w nowy sezon – mówi Dariusz Kowalczyk, prezes WCT Spartan sp. z. o.o. zarządzającego wrocławskimi lodowiskami.

Wzorem lat ubiegłych lodowiska otwarte będą w tygodniu od godziny 16 do 22, a w weekendy od 8 do 22. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15 dzieci z wrocławskich placówek oświatowych będą mogły uczyć się i doskonalić umiejętności jazdy na łyżwach pod okiem instruktorów. W tym roku ze wspomnianych zajęć, prowadzonych w ramach miejskiego programu ,,Spartan dla szkół na lodowiskach”, skorzysta ponad 40 wrocławskich placówek.

– Ogromnie cieszy fakt, że prowadzone przez nas zajęcia łyżwiarskie wpływają bardzo pozytywnie i zwiększają z roku na rok frekwencję na lekcjach wychowania fizycznego. Zajęcia z łyżwiarstwa są nie tylko rozwijające pod względem motorycznym, ale przede wszystkim to nowa dyscyplina, którą uczniowie mogą poznać i spróbować jej poza szkolną salą gimnastyczną. Dlatego młodzież chętniej uczestniczy w takich lekcjach – podkreśla Dariusz Kowalczyk.

W każdy PONIEDZIAŁEK obowiązywać będzie specjalna promocja – „TANIE ŚLIZGANIE”. Przez cały dzień każdy – dorośli i dzieci – za wejściówkę na lodowisko zapłaci jedynie 18 zł. W tym roku utrzymana zostanie również oferta dla wszystkich, którzy dobrze i szybko jeżdżą. Ukłonem w ich stronę jest wydłużenie pracy lodowiska przy ul. Spiskiej w PONIEDZIAŁKI na tzw. „SZYBKIE ŚLIZGANIE”, na które zapraszamy od 22.30 do 24.00.

– „Szybkie ślizganie” przy ul. Spiskiej było strzałem w dziesiątkę, o czym przekonaliśmy się w zeszłym roku. To oferta dla tych, którzy jeżdżą szybko i dobrze, lubią poszaleć i nie chcą się dzielić taflą z początkującymi. Dlatego w poniedziałki będą mogli znowu puszczać wodze fantazji w godz. 22.30-24 za jedyne 23 zł (za 90 minut jazdy). To czas zarezerwowany wyłącznie dla tej grupy – dodaje Dariusz Kowalczyk.

Popołudniami i w weekendy na lodowiskach poślizgamy się tradycyjnie już w dwóch kierunkach. Co pół godziny strzałka świetlna i sygnał dźwiękowy informować nas będzie o zmianie kierunku jazdy, dzięki czemu nie tylko nie zakręci nam się w głowie, ale też nauczymy się jeździć w dwóch kierunkach.

W tym sezonie nastąpi zmiana funkcjonowania parkingu przed lodowiskiem u zbiegu ulic Spiskiej i Kuronia z ogólnodostępnego na płatny. Zamontowane zostaną szlabany i opłata będzie wynosiła 5 zł za godzinę.

– Istniejący parking był zawsze terenem pomocniczym dla działalności sportowej naszej Spółki. Położony jest on w bezpośrednim sąsiedztwie naszego Centrum Treningowego Spiska, w którym mieszczą się siłownia, fitness, sauna, lodowisko oraz korty tenisowe i powinni korzystać z niego klienci naszych usług. Jest on w pewien sposób wizytówką tego miejsca oraz sporym udogodnieniem dla wrocławian tutaj trenujących, dlatego stając się jego właścicielem będziemy zabiegali o to, aby był on uporządkowany, zadbany i przeznaczony tylko dla nich – tłumaczy Dariusz Kowalczyk.

W tym roku zakupiony został nowy sprzęt do wypożyczalni. Dostępne będą łyżwy w rozmiarach od 26 do 50, ale również ci najmłodsi (1-3 lata) będą mogli wypożyczyć łyżwy saneczkowe (dwupłozowe mocowane do bucików), aby rozpocząć swoją przygodę z łyżwiarstwem.

W wypożyczalniach znajdziemy także kaski, a na najmłodszych czekają pomocne zwierzaki (foki, pingwiny, misie, renifery) do nauki jazdy na łyżwach.

– Dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć stawianie swoich pierwszych kroków na lodzie, mamy przygotowany szeroki wachlarz kursów na lodowisku Orbita. Szkolenia prowadzone są w grupach dla dzieci, dorosłych oraz rodzin w tzw. kursach Rodzic + Dziecko. To cieszący się ogromną popularnością i idealny kurs zarówno dla dzieci jak i rodziców.  Do tej pory rodzice czekali na swoje pociechy aż skończą zajęcia na lodowisku, dzisiaj mają możliwość uczestniczenia w zajęciach razem z nimi. W tym samym czasie rodzice mają swojego instruktora na połowie płyty, a dzieci swojego. Pod koniec zajęć jest też okazja do zabaw integracyjnych z dziećmi – mówi Maciej Moczko, rzecznik prasowy WCT Spartan sp. z o.o.

Przy ul. Wejherowskiej istnieje możliwość zorganizowania urodzin dla dziecka oraz integracyjnych imprez firmowych na lodzie.

CENNIK LODOWISK: SPISKA i WEJHEROWSKALISTOPADOWA PROMOCJAod GRUDNIA
PONIEDZIAŁKI – TANIE ŚLIZGANIE17 zł18 złdotyczy biletu ulgowego i normalnego. Obowiązuje w poniedziałki, nie obowiązuje w święta i ferie zimowe.
PONIEDZIAŁKI – SZYBKIE ŚLIZGANE (ul. Spiska)21 zł23 złobowiązuje w poniedziałki od 22.30 do 24.00 (90 minut) na lodowisku SPISKA
bilet wstępu (wtorek – piątek) / 60 minut:
– normalny21 zł25 złbilety ulgowe dla: dzieci, młodzieży, studentów do 26 lat za okazaniem ważnej legitymacji.
– ulgowy17 zł20 zł
bilet wstępu (sobota, niedziela i święta) / 60 min
– normalny26 zł30 złbilety ulgowe dla: dzieci, młodzieży, studentów do 26 lat za okazaniem ważnej legitymacji.
– ulgowy21 zł24 zł
bilet dla osoby towarzyszącej / 60 minut2 złbez prawa wejścia na płytę lodowiska
Bilet RODZINNY
wtorek – piątek / 60 min./os.17 zł20 złmin. 3 osoby, max 2 dorosłe
sobota, niedziela i święta / 60 min./os.21 zł24 zł
Wypożyczenie sprzętu
łyżwy (przy wypożyczeniu łyżew kask gratis)15 zł
pingwin, foka, miś / 60 min.20 zł
DOPŁATY do biletów wstępu za 1 minutę1/60 ceny biletudopłaty również dla klientów Benefit i FitProfit i Medicover
Ostrzenie łyżew / 1 para20 zł
PARKING    przed lodowiskiem przy ul. Spiskiej5 zł / 60 min

Na lodowiskach honorowane są karty Multisport, FitProfit i Medicover.

SZKOLENIA ŁYŻWIARSKIE:

Kursy grupowe prowadzone będą na lodowisku Orbita przy Wejherowskiej w weekendy od 8.00 do 10.00.

Na wszystkich lodowiskach można zgłosić się również na lekcje indywidualne.
lekcja indywidualna z instruktorem 1 os. – 120 zł/h
lekcja indywidualna z instruktorem 2 os. – 190 zł/h

Godziny otwarcia lodowisk:

LODOWISKO SPISKA

poniedziałek
16.00 – 24:00 (22.30-24.00 – Szybkie ślizganie)
wtorek – piątek

16.00 – 22:00
sobota, niedziela i święta
8.00-22.00

przerwy na czyszczenie lodu:
poniedziałek
15.00-16.00
19.00-20.00
22.00-22.23
wtorek – piątek
15.00-16.00
19.00-20.00
sobota, niedziela, święta i podczas ferii
12.00-13.00
16.00-17.00
19.00-20.00
LODOWISKO ORBITA

poniedziałek – piątek
16.00-22.00
sobota, niedziela i święta
8.00-22.00
z wyjątkiem rezerwacji na szkółki łyżwiarskie

przerwy na czyszczenie lodu:
poniedziałek – piątek
15.00 – 16.00

sobota, niedziela, święta i podczas ferii

10.00 – 11.00

16.00   – 17.00

Sezon łyżwiarski potrwa tradycyjnie do końca marca.

LINKI: Informacje nt. cennika, godzin otwarcia i szkółek łyżwiarskich

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCzar łóżka: Głębsza analiza naszego codziennego towarzysza
Następny artykułNowy portal: Wrocławskie Cmentarze – pamięć miasta [ARCHIWALNE FOTOGRAFIE]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.