6 idealnych pomysłów na Walentynki we Wrocławiu

0

Wrocław jest jednym z najatrakcyjniejszych polskich miast. Nie dziwi więc, że stolica województwa dolnośląskiego tak chętnie wybierana jest przez zakochanych jako miejsce spędzania Walentynek. I to zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających ten region.

Jak zaplanować Dzień Zakochanych we Wrocławiu? Oto 6 propozycji.

Romantyczny spacer

Wrocław słynie z malowniczych miejsc. Niewątpliwie jednym z nich jest Ostrów Tumski. Wieczorny spacer walentynkowy w towarzystwie zabytkowych zabudowań to świetny pomysł. Na zakochaną parę czeka wiele lokalnych atrakcji, takich jak Katedra pw. Jana Chrzciciela, piękne brukowane uliczki oświetlane tradycyjnymi latarniami, a także główny punkt programu, czyli Most Tumski. Ten ostatni, nazywany mostem zakochanych, co dzień przyciąga kolejne szczęśliwe pary, więc w tym szczególnym dniu, warto się na nim pojawić.

Wspólne ślizganie

14 lutego można swobodnie skorzystać z okazji i zaznać typowych aktywności zimowych. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, by wspólnie udać się na lodowisko i tam razem poślizgać się po tafli lodu. To miejsce będzie doskonałym do wspólnego chwytania się za ręce czy romantycznego podnoszenie w razie upadku. To świetny pomysł na aktywne spędzenie święta zakochanych, które z pewnością pozostanie w pamięci obojga na dłużej.

Seans na wielkim ekranie

Wrocław słynie z wielu możliwości kulturalnych. Zarówno na mieszkańców, jak i odwiedzających, czeka cała gama możliwości. Jedną z nich jest wizyta w jednym z kin, które na ten dzień przygotowują specjalne seanse. Nie zabraknie wyboru komedii romantycznych, filmów o uczuciach, ale także mocniejszych produkcji. Szeroka oferta sprawi, że z pewnością każda para znajdzie coś dla siebie. Wspólnie spędzony czas na dobrym filmie, zawsze jest dobrym pomysłem.

Sztuka miłości

W opozycji do kina, można wybrać się do jednego z wrocławskich teatrów. Również w tym dniu nie zabraknie repertuaru, który przyciągnie i zaskoczy zakochaną publiczność w każdym wieku. Warto zapoznać się z ofertą i wybrać to, co może zaintrygować, rozśmieszyć czy po prostu wzruszyć. Bogata baza kulturalna sprawia, że pary nie mają wcale łatwego wyboru. Trzeba jednak pamiętać, że liczba miejsc w teatrach jest w tym dniu szczególnie ograniczona, dlatego warto pomyśleć o tym znacznie wcześniej.

Wrocław dla zakochanych

Ten pomysł w szczególności może się spodobać tym, którzy planują przyjazd do Wrocławia. Art Hotel dla wszystkich odwiedzających Dolny Śląsk przygotował wyjątkową ofertę z okazji walentynek.

Na hotelowych gości czeka nie tylko nocleg w komfortowym pokoju ze słodką niespodzianką na powitanie, ale przede wszystkim 4 daniowa kolacja z karafką wina i muzyką na żywo. Z pewnością tak spędzony wieczór będzie okazją do wielu wspólnych wspomnień.

W domu najlepiej

Nie należy zapominać o mieszkańcach Wrocławia. Z tej opcji w szczególności ucieszą się domatorzy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zaskoczyć swoją drugą połówkę wyjątkowo zorganizowanym wieczorem we własnym mieszkaniu.

Z pomocą przychodzi również Art Hotel, który na ten dzień oferuje Walentynkową kolację degustacyjną. W jej skład wchodzi podwójny zestaw 7 różnych przekąsek, gotowych do postawienia na stole. Zestaw zawiera również romantyczną aranżację stolika: dwie serwetki, świeczkę, serduszkowe konfetti, mini kartę z daniami.

Niezależnie od tego, czy Wrocław jest miejscem stałego zamieszkania czy tylko odwiedzanym miastem, to stolica Dolnego Śląska jest wyjątkowym pomysłem na spędzenie tego wyjątkowego święta. Z pewnością przedstawione propozycje pomogą w organizacji niezapomnianego wieczoru.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Darmowe testy na COVID w aptece? Tylko w jednym miejscu w całym mieście
Następny artykułWrocław: Awaria prądu w kilku dzielnicach miasta!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.