5 miejsc we Wrocławiu, w których odbywają się świetne warsztaty rzeźbiarstwa, ceramiki i malarstwa

0

Jeśli interesujesz się sztuką i chcesz spędzić czas w sposób kreatywny to idealną propozycją dla Ciebie, są warsztaty artystyczne. Możesz zdecydować się np. na zajęcia z ceramiki, rzeźbiarstwa, czy malarstwa i rysunku. Nie są one organizowane tylko i wyłącznie dla dorosłych. Dzieci również mogą w nich uczestniczyć.

Wrocław oferuje wiele miejsc, które organizują warsztaty artystyczne. Warto poznać kilka z nich.

Gdzie zapisać się na warsztaty z rzeźbiarstwa?

W Ośrodku Działań Twórczych ŚWIATOWID istnieje pracownia, w której to odbywają się zajęcia z rzeźbiarstwa. Uczestnicy warsztatów mają możliwość poznać techniki modelowania gliny, czy też zdobienia. Najciekawszą częścią tych zajęć jest wykonywanie rzeźby według własnych projektów! Ośrodek znajduje się przy ulicy Sempołowskiej 54A. 

Miejsca, które organizują warsztaty ceramiczne 

Zajęcia artystyczne dla dorosłych organizowane są przez Centrum Kultury „Zamek”. Masz możliwość skorzystać z warsztatów ceramicznych, których celem jest rozwijanie zdolności manualnych oraz rozszerzanie wiedzy o świecie i kulturze. Organizowane są w tym miejscu również warsztaty z ceramiki dla dzieci. Ta instytucja miejska znajduje się na pl. Świętojańskim 1.

Zakwas Studio, znajdujące się przy ulicy Szczytnickiej 40/1B również organizuje różnego rodzaju warsztaty ceramiczne. Będą to np. zajęcia z odlewania z kolorowych mas lejnych. Jest to jednorazowe spotkanie, które odbywa się w kameralnym gronie. Ciekawą propozycją są także warsztaty lepienia ceramicznych figurek. Zakwas Studio w ofercie ma także coś dla dzieci! Są to regularne kursy, na których najmłodsi mają możliwość zyskać wiedzę m.in. na temat mas ceramicznych. 

W jakich miejscach możesz rozwinąć swoje rysunkowe i malarskie pasje?

Polecana jest tutaj szczególnie Szkoła Rysunku PRACOWNIA OTWARTA, która znajduje się na pl. Strzeleckim 25 lok.2. W tym miejscu odbywają się zajęcia dla dorosłych, na których mogą oni artystyczne zaszaleć. Oferowane są też warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Zajęcia, które cieszą się ogromną popularnością to sensoplastyka dla maluchów od 1 roku życia.

W Domin Wrocław również możesz znaleźć w ofercie warsztaty rysunku i malarstwa. Kurs rysunku HOBBY przeznaczony jest dla osób w różnym wieku, od 16 lat do 45 lat. Chcesz poprawić swój warsztat? Rysujesz amatorsko, ale pragniesz być pro? Jeśli odpowiedziałeś na jedno z pytań twierdząco, to te zajęcia są właśnie dla Ciebie. Studio Grafiki znajduje się na ul. Józefa Piłsudskiego 40 lok. 5.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZobacz niezwykły pokaz taneczny ,,I see You” w Lumina Park obok Wrocławia!
Następny artykułWrocław: Co miesiąc płacił za bilety, mimo że nie musiał. Od miasta dostanie zwrot pieniędzy
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.