5 miejsc na zimowy wypad na Dolnym Śląsku, które Cię zachwycą!

0

Zima już za oknami, a prognozy zapowiadają całkiem przyjemne temperatury na Dolnym Śląsku. A gdyby tak wykorzystać warunki pogodowe i wybrać się na klimatyczny, orzeźwiający zimowy spacer w jakieś piękne miejsce?

W Nowy Rok warto wybrać się na wycieczkę i pospacerować w urokliwych miejscach niedaleko miasta. Poniżej przedstawiamy wam 5 miejscowości na Dolnym Śląsku, które urzekają zimową porą i ściągają zainteresowanych turystów.

3. Długopole-Zdrój

Podróż samochodem z Wrocławia do Długopola Zdrój zajmuje około 2 godziny. Długopole to klimatyczna wieś uzdrowiskowa, w której odnajdziemy kurort działający nieprzerwanie od ponad 200 lat, o czym przypomina też jego nietuzinkowa architektura. Jest to rozpoznawalna cecha wielu innych budynków w tym miejscu.

Czy wiecie, że znajduje się tam na przykład kawiarenka usytuowana w byłym ewangelickim kościele? Taki zabieg architektoniczny to ewenement w Polsce, dlatego zachęcamy przyjrzeniu się neogotyckiej budowli z bliska. Za to w centrum tego uroczego uzdrowiska znajduje się zabytkowy Park Zdrojowy porośnięty starymi drzewami, a główna aleja wysadzona jest lipami i klonami.

Nie zapomnijcie odwiedzając to miejsce przejść się po klimatycznym, małym muzeum Długopola z zabytkowymi rekwizytami. Nad Długopolem góruje również wzgórze Wronka, z którego roztacza się niesamowity widok na panoramę tego miejsca!

fot. Długopole Zdrój
Poprzedni artykułWrocław: policja zatrzymała złodziei, którzy okradli szkołę dla dzieci z porażeniem mózgowym
Następny artykułWrocław: Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt trafiło dziś aż 18 szczeniaków!