5 miejsc na zimowy wypad na Dolnym Śląsku, które Cię zachwycą!

0

Zima już za oknami, a prognozy zapowiadają całkiem przyjemne temperatury na Dolnym Śląsku. A gdyby tak wykorzystać warunki pogodowe i wybrać się na klimatyczny, orzeźwiający zimowy spacer w jakieś piękne miejsce?

W Nowy Rok warto wybrać się na wycieczkę i pospacerować w urokliwych miejscach niedaleko miasta. Poniżej przedstawiamy wam 5 miejscowości na Dolnym Śląsku, które urzekają zimową porą i ściągają zainteresowanych turystów.

2. Ślęża i jej okolice

Ślęża jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gór na Dolnym Śląsku. Nieustannie ściąga w swe okolice mieszkańców z Wrocławia i okolic. Z miasta dojedziecie tam w zaledwie pół godziny, co czyni je przystępnym i ciekawym miejscem, do którego możecie jeździć tak często jak Wam się podoba.

Co poza małą odległością sprawia, że ludzie tak chętnie odwiedzają Ślężę? Otóż na szczycie tej klimatycznej góry odnajdziemy wieżę widokowa oraz piękny, zabytkowy kościół. Niektórzy twierdzą też, że góra zawdzięcza swój klimat swojej niezwykłej historii, otóż była kiedyś obiektem pogańskich kultów i rytuałów. Zarezerwujcie sobie na tą podróż ponad dwie godziny, ponieważ tyle łącznie zajmuje wejście i zejście z góry Ślęża.

Dwa najpopularniejsze szlaki prowadzące na szczyt mają swój początek w Sobótce i Przełęczy Tąpadła, skąd możecie też wybrać się niebieskim szlakiem na klimatyczny, zimowy spacer dookoła góry Radunia.

fot. Wrocław Gość
Poprzedni artykułWrocław: policja zatrzymała złodziei, którzy okradli szkołę dla dzieci z porażeniem mózgowym
Następny artykułWrocław: Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt trafiło dziś aż 18 szczeniaków!