W dniach 10-12 czerwca 48 Hour Film Project po raz drugi zawita do stolicy Dolnego Śląska! Do 31 maja trwa drugi etap rejestracji ekip. Wrocław to kolejne po Katowicach miasto, w którym  odbędzie się  filmowy konkurs podczas, którego wszyscy uczestnicy mają 48 godzin na zrobienie filmu.   

48 Hour Film Project to konkurs filmowy organizowany od 15 lat w 135 miastach na całym świecie. Zadaniem ekip, które biorą udział w wydarzeniu jest wymyślenie, napisanie scenariusza, nakręcenie i zmontowanie krótkometrażowego filmu. We wszystkich filmach muszą pojawić się też obowiązkowe elementy, w tym miasto.

a506e24fa97feb174d5cc50f19

http://48hfppoland.pl/pl/home

W piątek wieczorem wszystkie drużyny otrzymają informacje, jaki rekwizyt, bohater i tekst dialogu musi się pojawić w filmie oraz gatunek, w jakim ma być on utrzymany. W tym roku ekipy losują dwa gatunki i mogą same zdecydować, który wybiorą. 48 godzin później film musi być ukończony. W ciągu następnego tygodnia produkcje prezentowane są publiczności, a jury wybiera najlepsze z nich aż w dwunastu kategoriach.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Nieważny jest też wiek i wykształcenie. Z myślą o tych, którzy traktują sztukę filmową poważnie – tydzień przed konkursem organizowane są dwudniowe bezpłatne warsztaty scenariuszowe.Konkurs jest otwarty dla wszystkich mieszkańców Wrocławia, województwa, jak również Polski. Te same ekipy filmowe mogą startować w każdej edycji 48HFP, bez względu na miejsce zamieszkania.

Dla wielu ekip zrobienie filmu w 48 godzin, możliwość obejrzenia go na dużym ekranie kina w gronie znajomych oraz to, że oceni je prestiżowe jury jest wielką nagrodą. Na laureatów edycji wrocławskiej czekają także statuetki, a na zwycięzców bilet lotniczy. Reprezentant z Wrocławia wraz ze zwycięskimi ekipami z Katowic, Warszawy i Łodzi poleci na międzynarodowy finał 48 Hour Film Project Filmapalooza 2017 w Stanach Zjednoczonych, gdzie jego film będzie konkurował o miano najlepszego filmu roku 2016. Jeśli zostanie doceniony przez międzynarodowe jury ma  szansę na prezentację podczas Short Film Corner na festiwalu w Cannes. W zeszłym roku najlepszym filmem 1. edycji wrocławskiej zostało „Przejście” autorstwa ekipy Missing Frame.

Rejestracja ekip:

W kwietniu uruchomiona została rejestracja ekip filmowych na 48HFP 2016. Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem strony: www.48hourfilm.com/wroclaw.

Rejestracja do konkursu jest płatna i wynosi:
do 31 maja: 190 zł
do 10 czerwca: 230 zł

Konkurs 48 Hour Film Project wspierają cenieni twórcy z branży audiowizualnej z całej Polski. W minionych latach projekt wsparli m.in.: Roman Gutek, Sławomir Idziak, Bartosz Konopka, Tomasz Raczek, Wojciech Lepianka, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Piekorz, Mitja Okorn, Anna Wydra, Agnieszka Obszańska, Łukasz Dzięcioł, Arkadiusz Tomiak, Lech Majewski, Jarosław Barzan, Xawery Żuławski, Lech Majewski, Kasia Adamik, Milenia Fiedler, Radzimir Dębski, Marcin Koszałka, Anna Mucha i inni znani, cenieni filmowcy.

Współorganizatorami konkursu we Wrocławiu są: Narodowe Forum Muzyki, IMPART, Centrum Technologii Audiowizualnych, Wroclaw Film Commission działająca w strukturze Odry-Film Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Kino Nowe Horyzonty.
Partnerzy strategiczni: KGHM, Audionetwork.

W tym roku projekt realizowany w ramach programu filmowego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 jest wspólną inicjatywą Fundacji Przestrzeń Filmowa i Wrocławskiej Fundacji Filmowej dofinansowaną ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji, szczegółowy harmonogram, regulamin oraz informacje o konkursie:  www.48hfppoland.pl
Facebook: www.facebook.com/48HFPPoland
Instagram: 48hfp_poland

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZmiany w komunikacji spowodowane wymianą rozjazdów tramwajowych.
Następny artykułWe Wrocławiu otwarto ogromny park trampolin!
Odkryj Wrocław na nowo