Dolny Śląsk o każdej porze roku zachwyca swoją tajemniczością, magicznymi krajobrazami oraz zabytkami. W związku z tym nie brak mu też strasznych i mrocznych miejsc, które idealnie sprawdzą się na Halloween. Szukasz pomysłu na 31.10 w klimacie strachu? Sprawdź nasze propozycje na Halloween na Dolnym Śląsku!

Tydzień Halloween w Kopalni Krobica

Dla miłośników straszliwych wrażeń Kopalnia św. Jana w Krobicy przygotowała niesamowitą ofertę, która aktualna będzie w dniach 26-31.10.2021. W ostatnim tygodniu października, w godzinach 13:00-18:00 goście kopalni będą mogli doświadczyć jej mrocznych podziemnych czeluści. Bilet kosztuje 45 zł od osoby — mile widziani są uczestnicy od lat 10. Możliwe jest także zwiedzanie kopalni z przewodnikiem. 

Więcej informacji: kliknij

fot. Kopalnia Krobica

Halloween na Zamku Grodziec

Na Dolnym Śląsku znaleźć można całą masę zamków, a jednym z nich, który w szczególności warto odwiedzić na Halloween, jest Zamek Grodziec. Stoi on na wzgórzu Grodziec, a przez jego historię przewija się wiele mrocznych legend. Jedną z nich jest, na przykład, legenda o Czarnej Prababce, duchu opiekuńczym królewskiej rodziny, który ponoć do dziś ukazuje się pod postacią kobiety w długim czarnym płaszczu, ze srebrnym krzyżem na plecach. Zamek Grodziec to doskonała opcja na Halloweenowy wypad z dreszczykiem. 

Zamek Czocha — najbardziej nawiedzone miejsce w Polsce

Podobno najbardziej nawiedzonym miejscem w Polsce jest właśnie Zamek Czocha. W murach tego obiektu łatwo posmakować grozy i tajemniczości. Z tego też względu jest to świetna opcja na spędzenie Halloween — zamek pełen jest atrakcji, a na jego terenie co chwile odbywa się wiele ciekawych wydarzeń. Goście mogą, między innymi, zdecydować się na nocne zwiedzanie, lub obejrzeć multimedialną salę tortur. Zamek Czocha również jest bohaterem wielu legend i tajemnic. Jedna z nich opowiada o sypialni Gütschowów, w której to podobno znajdowała się kiedyś zapadnia (prowadząca do lochu lub Jeziora Leśniańskiego), przynosząca zgubę nowym żonom ówczesnego właściciela zamku.

Na dziedzińcu z kolei podziwiać można tzw. Studnię Niewiernych Żon, z której do dziś słychać krzyczące zjawy kobiet oskarżonych o zdradę, które do niej wepchnięto. 

Zwiedzanie Domu Diabła

Schronisko w Zamku Chojnik znajdujące się na szczycie góry Chojnik to niezwykłe, przepełnione grozą i legendami miejsce, które znane jest też pod nazwą Dom Diabła. Odwiedzający je turyści odczuwają zarówno fascynację, jak i niepokój związany z jego tajemniczością. Od kilkuset lat usłyszeć można niestworzone historie dotyczące tego miejsca, z których to wywnioskowano, że sam diabeł się w nim ukrywa. Dom Diabła to miejsce dla osób pragnących poczuć to, co niewyjaśnione. Warto je odwiedzić z okazji Halloween, przy okazji oglądania zamku i okolic. Kto wie, może właśnie tutaj doświadczysz mrożącego krew kontaktu z zaświatami?

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSkwer Czesława Niemena we Wrocławiu. Jeszcze piękniejszy i bardziej zielony!
Następny artykułNajczęstsze problemy dermatologiczne jesienią i zimą. Jak sobie z nimi poradzić?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.