fot. M. Kujda

Organizatorka Przeglądu Sztuki SURVIVAL, fundacja Art Transparent, ogłasza wyniki otwartego konkursu na realizacje artystyczne 22. edycji festiwalu. Zespół kuratorski w składzie: Michał Bieniek, Daniel Brożek, Małgorzata Miśniakiewicz, Ewa Pluta dokonał weryfikacji i wyboru zgłoszeń przesłanych na OPEN CALL 22. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL.

Osoby artystyczne:

Agata Dyczko, Łukasz Dziedzic, Magdalena Ferdyn, Cristina Ferreira-Szwarc, Anna Grzymała, Dobro Hada-Jasikowska, Jakub Jakubowicz, Katsiaryna Kardash, Aliaksei Kolas, Jan Kowalski, Nikita Krzyżanowska, Wiktoria Kucharczak, Agata Lankamer, Magdalena Lara, Ant Łakomsk, Dominika Macocha, Alicja Paszkiel, Tomek Paszkowicz, Justyna Plec, Berenika Pyza, Dominik Ritszel, Anna Siekierska, Marta Stysiak, Jakub Zasada, Agata Zemla, zoutezee

Grupy osób artystycznych:
Bagno Zin
Alexey Lunev, Małgorzata Mycek, Raman Tratsiuk, Katarzyna Wojtczak

Osoby organizatorskie dziękują wszystkim osobom artystycznym za nadesłane zgłoszenia.

Szczegóły na: www.survival.art.pl

22. Przegląd Sztuki SURVIVAL FRENEZJA I NIEPODLEGŁOŚĆ

21–25.06.2024 osiedle Brochów, Wrocław
organizatorka: Fundacja Art Transparent / www.arttransparent.org

Przegląd Sztuki SURVIVAL, organizowany przez fundację Art Transparent, odbędzie się w dniach 21–25 czerwca 2024 roku na wrocławskim osiedlu Brochów i będzie to edycja o rozproszonym charakterze. Oznacza to, że miejsc, w których ulokowane zostaną realizacje artystyczne, będzie wiele i będą one różnorodne pod względem architektonicznym, historycznym czy przeznaczenia. Chcemy, by głównym bohaterem 22. SURVIVALU był Brochów jako swoista urbanistyczna całość.

Głównym tematem tegorocznego SURVIVALU będzie romantyzm: pytanie o to, jakie znaczenia i wartości wywodzące się z polskiej – oraz regionalnej i europejskiej – tradycji romantycznej trwają do dziś i jak kształtują nasze postrzeganie współczesności. Tytuł 22. Przeglądu Sztuki SURVIVAL „Frenezja i niepodległość” zapożyczony jest z „Gorączki romantycznej” Marii Janion.

Przegląd jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław / www.wroclaw.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZielono Mi – Targi Roślin, Kwiatów i Dekoracji we Wrocławiu!
Następny artykułPoznaliśmy program jubileuszowej edycji festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.