19 sierpnia z książką jedziemy bez biletu – zbliża się Europejska Noc Literatury

0

W najbliższą sobotę, 19 sierpnia, Wrocławski Instytut Kultury zaprasza na 12. odsłonę Europejskiej Nocy Literatury! Tegoroczne święto czytelnictwa odbędzie się na Hubach pod hasłem „GABINET OSOBLIWOŚCI”.  Mamy wiadomość dla wszystkich, którzy na miejsce wydarzenia postanowią przyjechać komunikacją miejską: będą to mogli zrobić zupełnie za darmo!

Mapa Europejskiej Nocy Literatury → online oraz do samodzielnego druku

Program 12. edycji literackiego święta przygotowała pisarka Sylwia Chutnik. Fragmenty dziesięciu książek wybranych przez kuratorkę przeczytane zostaną 19 sierpnia przez dziesięć znakomitych postaci polskiej kultury w dziesięciu lokalizacjach na osiedlu Huby. Kolejne czytania rozpoczynały będą się co 30 minut, od 18:00 do 22:30 – dzięki temu najbardziej wytrwali mają szansę, by do końca wieczoru usłyszeć wszystkie fragmenty!

Zabierz książkę i podróżuj bez biletu

19 sierpnia samochód warto zostawić w garażu, a na Europejską Noc Literatury wybrać się tramwajem lub autobusem. Wszyscy miłośnicy literatury podróżujący na wydarzenie pojazdami komunikacji miejskiej, mogą spokojnie oddać się lekturze i nie kasować biletu!. Z okazji ENL-u, każdy, kto w tramwaju albo autobusie będzie miał przy sobie książkę lub czytnik e-booków, będzie mógł podróżować bez biletu. Bezpłatne przejazdy w sobotę 19 sierpnia obowiązują na wszystkich liniach miejskich oraz liniach aglomeracyjnych oznaczonych numerami 9xx. Co robić podczas kontroli? Wystarczy pokazać papierową książkę lub elektroniczny czytnik i podróżować za darmo!

A gdyby tak noc literatury zacząć przed… południem?

19 sierpnia organizatorzy szykują też rodzinną rozgrzewkę przed Europejską Nocą Literatury. O godzinie 11:00 w filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Wieczysta 105) Sylwia Chutnik przeczyta najmłodszym czytelnikom i czytelniczkom książkę „Dino Bambino” – opowieść o tym, jak radzić sobie w trudnych, nowych i zaskakujących sytuacjach, które często nas przerażają. Po czytaniu w tym samym miejscu ruszą wycinankowe warsztaty dla najmłodszych. Inspirowane literaturą i dinozaurami zajęcia poprowadzi Justyna Łaciok. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

12. edycja Europejskiej Nocy Literatury odbędzie się 19 sierpnia 2023 roku na Hubach. Kolejne czytania rozpoczynać się będą co 30 minut między godziną 18:00 a 22:30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową. Facebooka oraz Instagram.

Organizatorem Europejskiej Nocy Literatury jest Wrocławski Instytut Kultury.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDlaczego warto zostać programistą PLC?
Następny artykułSkate Night Wrocław – pierwsza potańcówka na rolkach już w najbliższy piątek!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.