rynek wrocław
fot. @hosemprevogliadipartire

Większość z nas ma na telefonie różnego rodzaju aplikacje. Warto dodać do nich te, które w znacznym stopniu ułatwią nam życie w mieście. Wybór przydatnych dla każdego mieszkańca Wrocławia, a do tego darmowych aplikacji jest naprawdę duży. Przedstawię Wam kilka moich ulubionych.

  1. Jakdojade.pl

Dzięki tej aplikacji wyszukamy połączenia komunikacji miejskiej. Dowiemy się z niej jakim tramwajem bądź autobusem pojechać, za ile on odjeżdża i jak długo będziemy musieli iść z przystanku do celu podróży. Będzie ona przydatna zarówno dla tych, którzy dopiero przyjechali do Wrocławia jak i dla tych, którzy mieszkają w nim już od dawna. Najbardziej ze wszystkich poprawiła ona mój komfort życia we Wrocławiu.

2. Mobile MPK

Jest to aplikacja działająca na podobnej zasadzie co Jakdojade.pl. Posiada ona również takie funkcje jak rozkład jazdy wybranego przystanku czy linii. Można tam również zapisywać ulubione przystanki, linie       i połączenia.

3. iMPK

Dzięki iMPK możemy śledzić na mapie aktualną lokalizację tramwajów i autobusów. Można zobaczyć również czy dany pojazd notuje spóźnienie, czy jedzie zgodnie z rozkładem. Posiada ona również rozkład jazdy wraz z informacją o możliwościach przesiadek.

4. Uber

Aplikacja Uber służy do zamawiania przejazdów samochodowych poprzez kojarzenie pasażerów             z kierowcami przebywającymi w okolicy. Podróżowanie z nią jest tanie, wygodne i szybkie. Wpisujemy miejsce, w które chcemy dojechać i wybieramy opcję przejazdu. Następnie widzimy cenę, zdjęcie kierowcy i dane samochodu oraz za ile minut będzie on u nas. Ponadto aplikacja posiada możliwość śledzenia jego położenia na mapie.

5. Taxify

Taxify jest alternatywą dla Ubera. Przy jej użyciu możemy zamówić przejazd z kierowcą przebywającym blisko nas. 

6. SkyCash

Jest to aplikacja, dzięki której kupimy bilety, pociąg, do kina i opłacimy parking. Pozwala ona zaoszczędzić czas spędzany w kolejkach do kasy biletowej czy na szukaniu parkomatu. Kupowanie za jej pomocą biletów komunikacji miejskiej we Wrocławiu jest już od pewnego czasu niestety niemożliwe.

7. Goodie

Goodie to aplikacja rabatowa z kuponami. Znajdziemy w niej kupony, zniżki i gazetki promocyjne podzielone na kategorie. Można się z niej dowiedzieć o wyprzedażach i promocjach w centrach handlowych, uzyskać rabaty i kupony zniżkowe do takich miejsc jak McDonalds, KFC, Burger King, restauracji i kawiarni. Do dyspozycji użytkowników są również aktualne gazetki promocyjne takich sklepów jak Biedronka, Lidl, Auchan, E.Leclerc, Tesco i wiele innych. Ponadto aplikacja personalizuje pokazywane kupony zniżkowe na podstawie zainteresowań. Ciekawą opcją także jest możliwość tworzenia list zakupów i dzielenia się nimi z najbliższymi.

 

8. Pyszne.pl

Jeśli chcesz zamówić jedzenie z dowozem koniecznie pobierz aplikację Pyszne.pl. Po wpisaniu swojego adresu dostajemy listę restauracji dowożących w tej okolicy. Za wybrane danie można zapłacić przelewem lub gotówką przy odbiorze. Aplikacja ta oferuje również regularne zniżki.

9. Głodny.pl

Alternatywą dla Pyszne.pl jest aplikacja Głodny.pl. Oferuje ona dostawę w 45 minut. Dostawa jest płatna, ale każde kolejne danie w koszyku zakupowym (powyżej 10 PLN) zmniejsza jej koszt o 2 PLN.

10. TripAdvisor

Do poszukiwania hoteli, restauracji i różnego rodzaju atrakcji niezastąpiona jest aplikacja TripAdvisor. Dzięki niej możemy przeglądać zdjęcia i recenzje innych użytkowników oraz sami je dodawać.

11. Zeccer

Zeccer przypadnie do gustu szczególnie osobom nieposiadającym własnej drukarki. Aplikacja ta zapewnia wygodne drukowanie w wielu lokalizacjach miasta. Wystarczy załadować na aplikację pliki, które chcemy wydrukować i udać się do najbliższego punktu z drukarką Zeccer, który wskaże nam aplikacja      na podstawie naszej lokalizacji.

12. KiedyWykład

Aplikacja Kiedy Wykład umożliwia przeglądanie planu zajęć wybranych uczelni oraz udostępnia informacje o odbywających się wykładach otwartych. We Wrocławiu dostępny jest harmonogram zajęć    dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego i Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

13. Studencka Karta Rabatowa

Studencka Karta Rabatowa daje dostęp do dużej liczby miejsc, do których uczęszczają studenci takich jak restauracje, kluby, puby i inne formy rozrywki. Dodatkowo każdy użytkownik ma możliwość korzystać z działu „Informacje”, gdzie pojawiają się wydarzenia z uczelni i organizacji w nich działających oraz informacje o wydarzeniach i życiu kulturalnym.

 

A jakie są wasze ulubione aplikacje? Zachęcam do dzielenia się nimi                      w komentarzach.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł85 tysięcy dzieci i młodzieży rozpoczęło rok szkolny we Wrocławiu
Następny artykułPupiLove Targi po raz drugi we Wrocławiu – zabierz psa lub kota na zakupy!