Zapraszamy na wyjątkową wystawę fotografii autorstwa Anety Kiergielewicz, połączoną z wywiadami etnograficznymi przeprowadzonymi przez mgr Zuzannę Gonerę – absolwentkę Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Wrocławskiego.

W każdej fotografii kryje się historia, którą dostrzega ten, kto potrafi spojrzeć poza powierzchnię wydruku. Dzięki obiektywowi Anety, historie osób w spektrum zyskały nie tylko formę portretów, ale stały się prawdziwymi opowieściami, pełnymi emocji, pasji i niepowtarzalnych chwil. Za kulisami każdego wywiadu kryje się nie tylko pytanie, ale i otwartość na historie, które potrafią zaskoczyć i poruszyć.

Zuzanna, prowadząc rozmowy, stworzyła przestrzeń, w której głosy osób w spektrum autyzmu mogły zabrzmieć w pełnej autentyczności. To dzięki niej te historie zyskały formę, która teraz na wystawie otwiera przed nami zupełnie nowe perspektywy. Porusza i skłania do refleksji nad tym, jak pasje i zainteresowania mogą być mostem do zrozumienia i akceptacji.

Kiedy i gdzie można obejrzeć wystawę? W dniach 8 stycznia – 9 lutego 2025 r. w godzinach otwarcia Centrum Historii Zajezdnia (hol główny).

Strona wydarzenia: https://fb.me/e/2zfaMUdYQ

Wystawa jest bezpłatna.

Wernisaż

Każdy z nas ma swoje pasje. Bez względu na to, kim i jacy jesteśmy, zainteresowania są tym, co łączy nas wszystkich.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania opowieści o zdolnościach, marzeniach i unikalnym podejściu do świata podczas wernisażu wystawy „Spektrum Wrocławia”.

Kiedy: 11 stycznia 2025 r. (sobota), godz. 12:00.

Gdzie: Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184, Wrocław.

Strona wydarzenia: https://fb.me/e/5eh6qFLoG

Fotografie autorstwa Anety Kiergielewicz skupione są na zainteresowaniach osób w spektrum autyzmu. Wzbogacone o wywiady etnograficzne przeprowadzone przez mgr Zuzannę Gonerę pozwalają poznać bogactwo doświadczeń oraz zaangażowanie w rozwój pasji.

Dla pełniejszego poznania niezwykłości zainteresowań osób w spektrum zachęcamy do udziału w tematycznych warsztatach:

Szydełkowanie dla początkujących (12:30-13:30);
Fotograficzne (12:30-13:30);
„Zaprojektuj miasto” (14:00-15:00).

Warsztaty są bezpłatne, ale z uwagi na limity miejsc obowiązują na nie zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Link do zapisów: https://forms.office.com/e/mfC3EWaFMP

Podczas wernisażu obecny będzie tłumacz PJM.

Wydarzenie jest nieodpłatne.

– – – – –

Wystawa jest zwieńczeniem projektu „Spektrum Wrocławia” realizowanego przez grupę Kontrasty w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.

Link do strony Organizatora: https://projektkontrasty.pl/spektrum-wroclawia/

Wystawa została objęta Patronatem Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Wrocławskiego, Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego Oddział we Wrocławiu, Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu, Fundacji SYNAPSIS a także Patronatem medialnym Redakcji Kocham Wrocław oraz Akademickiego Radia LUZ.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJak dowieźć ciężki sprzęt i materiały na plac budowy?
Następny artykułWrocław: Leśnica z szansą na kompleksową rewitalizację
Małgorzata Braszka
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.