Sztuka w plenerze? Teatr pod chmurką? Nie inaczej! Największy niezależny teatr w kraju – Teatr Pijana Sypialnia zagości na Wyspie Słodowej po raz kolejny.
Z przyjaciółmi czy rodziną, spacerem czy na rowerze, na leżaku albo kocu, w przystępnej formie i niezobowiązującej atmosferze, a co najważniejsze w plenerze – tak właśnie wyglądają spotkania ze sztuką serwowaną w ramach cyklu TEATR NA LEŻAKACH®.
Na zaproszenie firmy RealCo, prowadzącej rewitalizację zabytkowego Młyna Maria, aktorzy teatru zaprezentują najnowszy spektakl „Klapsy”, dotąd nie zagrany we Wrocławiu.
– Widzimy się 25 sierpnia o 16:30. Będzie radośnie, pozytywnie, muzycznie, kulturalnie! – zapraszają przedstawiciele inwestora i WCRS.
Inspiracją do stworzenia spektaklu stała się wielkopolska legenda o magicznej gruszy… Otóż odkąd w drzewie tym została uwięziona Pani Śmierć – ludzie nie umierają. Twórcy, posługując się językiem groteskowego oratorium, snują fantazje na temat sensu marzeń, tęsknoty i miłości, w świecie, w którym śmierć nie istnieje. Nie poddajemy się jednak minorowemu nastrojowi, dzięki przerysowanym i komicznym postaciom widowiska oraz wykreowanej na scenie absurdalnej rzeczywistości. Posłuchajcie kojącego brzęczenia pszczół i odpocznijcie w naszej altance pod gruszą – śmierci nie ma! „Klapsy” to spektakl stworzony przez trio dramaturgiczno-kompozytorsko-reżyserskie: Narloch/Zieliński/Dembski, specjalizujące się w plenerowych widowiskach muzycznych.
TEATR NA LEŻAKACH® łączy sztukę teatralną z wakacyjną, festiwalową atmosferą. Jest wysoko oceniany przez krytyków i znawców sztuki scenicznej za muzyczne doznania artystyczne oraz oryginalny repertuar inspirowany folklorem i dawnymi konwencjami teatralnymi.
TEATR NA LEŻAKACH® w spektaklu „Klapsy”
Niedziela, 25 sierpnia, godz. 16:30
„Klapsy” to najnowszy spektakl trio dramaturgiczno-kompozytorsko-reżyserskiego: Narloch/Zieliński/Dembski, specjalizującego się w plenerowych widowiskach muzycznych. Inspiracją do stworzenia kolejnego spektaklu, stała się wielkopolska legenda o magicznej gruszy: otóż odkąd w drzewie tym została uwięziona Pani Śmierć – ludzie nie umierają. Twórcy, posługując się językiem groteskowego oratorium, snują fantazje na temat sensu marzeń, tęsknoty i miłości, w świecie, w którym śmierć nie istnieje.
Nie poddajemy się jednak minorowemu nastrojowi, dzięki przerysowanym i komicznym postaciom widowiska oraz wykreowanej na scenie absurdalnej rzeczywistości. Posłuchajcie kojącego brzęczenia pszczół i odpocznijcie w naszej altance pod gruszą – śmierci nie ma!
SCENARIUSZ I TEKSTY PSALMÓW
Sławomir Narloch
MUZYKA / PRZYGOTOWANIE WOKALNE
Daniel Zieliński
REŻYSERIA
Stanisław Dembski
Sławomir Narloch
CZAS TRWANIA: 70 MINUT