W nocy z 14 na 15 lutego na ul. Swobodnej, Komandorskiej i Nasypowej zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu samochodowego. Ze względów bezpieczeństwa przy samych Arkadach Wrocławskich nie będą mogli też przejść piesi. Szczegóły w komunikacie.

Arkady Wrocławskie to centrum handlowe i biurowe otwarte w kwietniu 2007 roku. Ostatnie sklepy w Arkadach Wrocławskich zamknęły się wiosną 2024 r. Pozwolenie na wyburzenie właściciel dostał na początku grudnia.

– Teraz w związku z planowaną rozbiórką Arkad Wrocławskich w nocy z piątku na sobotę (14-15 lutego) wykonawca wprowadzi zmiany w organizacji ruchu w okolicy galerii handlowej – informuje Andrzej Brzoza, zastępca dyrektora Wydziału Wydział Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Ze względów bezpieczeństwa piesi nie będą mogli przejść chodnikami przy:

  • ul. Komandorskiej – chodnikiem od zachodniej strony, czyli tuż przy samych Arkadach
  • ul. Swobodnej – od północnej strony – ruch pieszych będzie się odbywał przez teren marketu EPI
  • ul. Nasypowej.

Od strony ul. Powstańców Śląskich przejście będzie możliwe, jednak zostanie przesunięte bliżej jezdni. Biegnąca wzdłuż Powstańców Śląskich droga rowerowa w kierunku centrum na wysokości Arkad zostanie skierowana na pas do skrętu w prawo w Nasypową.

Zmiany dla kierowców

Na ul. Swobodnej zajęty będzie jeden pas jezdni (skrajny prawy przy budynku Arkad). Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy do jazdy na wprost – w tym jeden z nich będzie służył także do skrętu w prawo.

– Z ul. Swobodnej – na jezdni od dworca w kierunku ul. Gwiaździstej – nie będzie można skręcić w lewo w ul. Powstańców Śląskich. Jadąc od strony Komandorskiej, aby wjechać w ulicę Powstańców Śląskich, trzeba będzie ją przeciąć, dojechać do Gwiaździstej, z niej skręcić w Szczęśliwą i skręcić w Powstańców  Śląskich– tłumaczy dyrektor Andrzej Brzoza.

Ulica Nasypowa dla kierowców będzie jednokierunkowa (wjazd od strony Powstańców Śląskich) i będą mogły nią pojechać tylko pojazdy z obsługi budowy, służby komunalne oraz dostawcy obsługujący lokale, puby i restauracje mieszczące się przy ul. Bogusławskiego. Wjazd w ul. Nasypową będzie również ze względów bezpieczeństwa kontrolowany – wykonawca został zobowiązany do postawienia tam posterunku z przeszkolonym do tego pracownikiem budowy.

Na ul. Komandorskiej, na odcinku między Nasypową a Swobodną, zajęty będzie jeden z trzech pasów jezdni – skrajny prawy sąsiadujący z Arkadami.  Kierowcy będą mogli ze środkowego pasa skręcić w prawo w Swobodną i pojechać Komandorską prosto, a ze skrajnego lewego pojechać w lewo w kierunku dworca głównego i galerii Wroclavia.

Miasto postanowiło wykonawcy warunek: budowę mają obsługiwać pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 9 ton. Mogą one dojeżdżać do placu budowy aleją Karkonoską, Swobodną, Gwiaździstą, Szczęśliwą, Nasypową i Komandorską. Wyjazd z placu budowy został ustalony ulicami:  Komandorską, Swobodną, Gwiaździstą, Szczęśliwą, Powstańców Śląskich i dalej w kierunku wylotu z miasta. Wykonawca rozbiórki musi tak planować prace, by wjeżdżało i wyjeżdżało tam maksymalnie pięć pojazdów na godzinę. Miasto zapowiada, że poprosi Inspekcję Transportu Drogowego o kontrole.

Choć nieco zmieni się trasa autobusu linii 602, nie będzie zmiany lokalizacji przystanków.

Od wyjazdów porannych w dniu 15 lutego 2025 roku linia 602 pojedzie trasą:

DWORZEC GŁÓWNY (STAWOWA) – Borowska – Swobodna – Komandorska – Wielka– Powstańców Śląskich – Krzycka – Karkonoska – DK35 – BISKUPICE PODGÓRNE Innowacyjna – Seulska – LG – DW348 – Koreańska – Seulska – Koreańska – DW348 – LG –  LG ENERGY SOLUTION WROCLAW I

LG ENERGY SOLUTION WROCLAW I – LG – DW348 – Koreańska – Seulska – Koreańska – DW348 – LG – Seulska – Innowacyjna – DK35 – WROCŁAW Karkonoska – Powstańców Śląskich – Wielka – Komandorska – Swobodna – Borowska – Peronowa – Stawowa – DWORZEC GŁÓWNY (STAWOWA).

Zakaz skrętu w lewo ze Swobodnej w Powstańców Śląskich nie będzie dotyczył autobusów linii nocnych.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSześć niezwykłych wystaw, które musisz zobaczyć w lutym 2025 roku we Wrocławiu
Następny artykułBadania wariograficzne w Instytucie Badań Wariograficznych we Wrocławiu – nowoczesna technologia w służbie prawdy
Małgorzata Braszka
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.