Koty i nie tylko. Nasze 4 ulubione wrocławskie kawiarnie ze zwierzętami

0

W natłoku różnego rodzaju lokali gastronomicznych coraz trudniej o oryginalność. Dlatego pojawienie się kocich kawiarni wywołało szum, a same miejsca ściągają do siebie wielu klientów.

Od jakiegoś czasu we Wrocławiu oprócz wypicia kawy w towarzystwie kotów, możemy także podziwiać papugi. Gdzie szukać tych oryginalnych kawiarni? Oto lista najciekawszych przyjaznych zwierzętom lokali. 

Kawiarnia Kot Cafe – ul. Dubois 25

Kawiarnia to tymczasowy dom dla kotów, podopiecznych Fundacji Koci Zakątek. Główną ideą jest znalezienie im nowego domu. W menu Kot Cafe znajdziemy kawy, herbaty, ale również smoothie czy lemoniady. W towarzystwie kotów można również zjeść ciasto – każdego dnia inne. Każda niedziela to specjalny dzień dla dzieci. Często organizowane są wtedy specjalne atrakcje. 

fot. Kot Cafe

Kawiarnia Koton – ul. Igielna 41

Druga kocia kawiarnia we Wrocławiu. . Właściciele kawiarni współpracują z fundacją “Kotłownia” i zajmują się promocją adopcji kotów, a stałymi gospodarzami są Kazio, Dyzio, Henryk i Franciszek. Na ścianie znajdziemy zdjęcia kotów, które można adoptować. KOTON kawiarnia jest czynna codziennie od 10 do 22. 

fot: Alesia Nikalayeva

Parrot Coffee – Generała Józefa Bema 2

To jedyny swego rodzaju lokal we Wrocławiu. Właściciel miejsca połączył pracę ze swoją pasją, czyli papugami. Zmuszony do zostawiania ich w samotności otworzył Parrot Coffe – miejsce, gdzie Pablo – Ara ararauna oraz Jon – Lora Wielki, mają swój własny kąt. W lokalu napijemy się kawy Kolumbia z wrocławskiej palarni, zjemy kanapkę czy ciasto. Kawiarnia otwarta jest od poniedziałku do piątku od 8.00 do 21.00, a w soboty i niedziele od 10.00 do 20.30. 

fot. Parrot Coffee

La Habana – 8 Maja 86/1

Pomimo, że La Habana nie posiada żadnych zwierząt to jest to lokal godny wspomnienia. Właściciele postanowili otworzyć się na psy i stworzyli dla nich specjalne menu. Goście z czworonogami przychodzą codziennie. Psiaki dostają dywan, wodę i jedzenie – obecnie są to głównie smakołyki znanych firm. Dodatkowo w lokalu organizowane są lekcje salsy czy bachaty.

fot. La Habana

Lokale ze zwierzętami to nie kolejny trend, który szybko umrze. Takich miejsc pojawia się coraz więcej. Warto do nich zajrzeć, szczególnie jeżeli sami nie możemy pozwolić sobie na posiadanie zwierzaka. 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGdzie chcą mieszkać wrocławianie?
Następny artykułKina plenerowe we Wrocławiu [LISTA WSZYSTKICH MIEJSC] [2019]