Gdzie na spacer we Wrocławiu? [MAPA + TRASY SPACEROWE]

0
fot. Janusz Krzeszowski

Lato rozgościło się we Wrocławiu na dobre. Skłania to do spacerów nie tylko mieszkańców miasta, ale także tłumnie przybywających tutaj turystów. Gdzie pójść, żeby zobaczyć wszystkie najpiękniejsze wrocławskie miejsca?

Rynek

fot: mrpaciorek
fot: mrpaciorek

Tego miejsca nikomu nie trzeba przedstawiać. Z jego piękna mieszkańcy mogą być dumni. Zachwyca wszystkich, niezależnie od wieku, czy pochodzenia. W każdej z sąsiadujących uliczek i przejść znajdzie się coś ciekawego. A jest co eksplorować, Wrocławski rynek ma powierzchnię prawie 4 hektarów!

Bulwary nad Odrą

I_miejsce_OI_PB_rewitalizacja_bulwaru_Xawerego_Dunikowskiego_005
fot. mat. prasowe
Sponsorowane

Te malownicze tereny ciągną się wzdłuż Odry i innych wrocławskich kanałów wodnych. Spacerując wzdłuż nich w gorący dzień możemy poczuć chłodną bryzę a jednocześnie podziwiać okolicę. Bulwary Xawerego Dunikowskiego oraz Marii i Lecha Kaczyńskich zostały w 2016 roku przebudowane aby jeszcze lepiej służyć spacerującym. Dodano nowe krzesła i ławki oraz posadzono wiele drzew i kwiatów. Jeżeli wasz poziom energii pozwala na jeszcze bardziej aktywny wypoczynek, wzdłuż Odry można wynająć kajak lub rower wodny i przemierzać ją na własną rękę.

Ostrów Tumski

Wroclaw_-_Ostrow_TumskiTo ulubione miejsce wielu nowo poślubionych par – właśnie to miejsce często wybierają na swoje sesje ślubne. Nic dziwnego, jest tam naprawdę pięknie! Kładka zakochanych, widok na Odrę, wszystko to buduje bardzo romantyczną atmosferę. Z Ostrowa Tumskiego można również popłynąć na rejs łodzią i zwiedzić miasto w alternatywny sposób.

Pergola i Hala Stulecia

pergola

Położona przy Hali Stulecia Pergola zachęca spacerowiczów nie tylko pięknymi widokami. Od maja do października odbywają się tam pokazy multimedialne Wrocławskiej Fontanny. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych w naszym mieście. Warto jednak zobaczyć także okolice Pergoli, Wrocławskie Centrum Kongresowe, Muzeum Sztuki Współczesnej i oczywiście samą Halę Stulecia.

Wzgórze Partyzantów

fot. wroclawnadodra.pl
fot. wroclawnadodra.pl

Ci, którzy szukają ciekawego miejsca na spacer w bliskiej odległości od rynku, nie zawiodą się odwiedzając okolice Wzgórza Partyzantów. Ten historyczny budynek jest pozostałością po dawnym Bastionie Sakwowym. Kiedyś była to część fortyfikacji Wroclawia. Okala go również Odra z pięknym bulwarem.

Park Szczytnicki

fot. visitwroclaw.eu
fot. visitwroclaw.eu

Dla tych, którzy wolą spacerować z dala od miejskiego zgiełku, najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do Parku Szczytnickiego. Jest to jeden z największych parków w mieście i zajmuje powierzchnię około stu hektarów. Można tam wziąć głęboki oddech, odpocząć, zorganizować piknik z rodziną i oczywiście odkrywać wszystkie zakątki spacerując.

MAPA MIEJSC

Artykuł o Hostelach we Wrocławiu – naciśnij i przeczytaj o naszych polecanych hostelach

Wasze komentarze

Komentarze