Osiem miejsc na spokojny relaks nad wodą, o których mogłeś nie słyszeć!

0
fot. gazetawroclawska.pl

Masz dość zgiełku miasta i marzy Ci się relaks nad wodą? Jest tylko jeden sposób, by znaleźć ukojenie na zmęczony umysł – spokojny odpoczynek na łonie natury, w otoczeniu pięknych gór i błyszczących jezior. Wbrew pozorom, na Dolnym Śląsku nie brak urokliwych i często nieodkrytych miejsc, gdzie wykąpiemy się lub zrelaksujemy w zaciszu natury.

Zdradzamy osiem malowniczych miejsc do kąpieli i spokojnego relaksu nad wodą na Dolnym Śląsku, o których mogliście nie słyszeć.

Jezioro Bystrzyckie

Jezioro Bystrzyckie usytuowane u podnóża zamku Grodno to jedno z najpiękniej położonych jezior na terenie naszego kraju. To niesamowite miejsce przywodzi na myśl filmowe, tajemnicze miasteczko Twin Peaks.

Z
fot. kochamwrocław

Jezioro Bielawskie i biostaw Hotelu Dębowego

Tuż obok Jeziora Bystrzyckiego, znajduje się kolejna z dolnośląskich perełek – Jezioro Bielawskie. Dzięki mieszczącej się u jego brzegu plaży, odwiedzający mogą w spokoju rozłożyć koc i zrelaksować się w promieniach słońca. Po słonecznej kąpieli możemy również ochłodzić się skokiem do wody w specjalnie do tego wydzielonej strefie. Wstęp na kąpielisko jest bezpłatny, a bezpieczeństwa na jego terenie pilnują ratownicy.

Relaks nad wodą - Jezioro Bielawskie
fot. gazetawroclawska.pl

Ponadto, niedaleko jeziora znajduje się Hotel Dębowy dysponujący jednym z najbardziej oryginalnych kąpielisk w regionie – biostawem. Hotel Dębowy to idealne miejsce na odpoczynek w leśnym zaciszu i spokojny relaks nad wodą. Znajdująca się w nim woda uzdatniana jest w sposób naturalny, bez pomocy chloru. Ogromne wrażenie na odwiedzających robi nie tylko jego kolor i otoczenie, lecz również położenie. Mieści się ono bowiem w samym sercu starego parku.

relaks nad wodą - Hotel Dębowy
fot. hoteldebowy.pl

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.hoteldebowy.pl

Zbiornik Bukówka

Opalanie się z widokiem na grzbiety gór? Tym mogą pochwalić się nie tylko Włosi i Chorwaci! W niewielkiej Bukówce możemy zażywać słonecznej kąpieli, jednocześnie podziwiając niezwykłe zbocza Sudetów.

fot. polskieszlaki.pl

Jezioro Kunickie

Jezioro Kunickie to jedno z najładniejszych jezior regionu położone na Pojezierzu Legnickim. Niedaleko niego przebiega Szlak Cysterski i trasa turystyczna z Legnicy, która prowadzi przez niezwykły rezerwat „Bagno Kunice”. Ponadto, na zmęczonych upałem czeka prawdziwa oaza! Na specjalnie usypanej plaży goście mogą zrelaksować się na leżaku i schronić się w cieniu palm i hawajskich parasoli.

relaks nad wodą- Jezioro Kunickie
fot. gazetawroclawska.pl

Mały Staw

Mały Staw to perełka położona u podnóża Równi pod Śnieżką, która oferuje prawdziwie skandynawskie widoki. Staw znajdujący się na wysokości 1183m.n.p.m.  w Karkonoszach to miejsce, które naprawdę warto zobaczyć. Wycieczkę najlepiej rozpocząć spod znajdującej się w Karpaczu Świątyni Wang. Rozciąga się spod niej niebieski szlak, który bezpiecznie doprowadzi nas na miejsce.

fot. pl.wikipedia.org

Kolorowe Jeziorka

W Karkonoszach znajdziemy również inne niesamowite miejsce – Kolorowe Jeziorka. To prawdziwa baśniowa kraina, w której woda mieni się różnymi, zależnymi od aktualnego składu dna, kolorami. Nasze oczy zachwycą przepiękne barwy jezior, rozciągające się od błękitu, poprzez szmaragd, aż do zieleni. To doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy pragną choć na chwilę zapomnieć o szarej rzeczywistości i odpocząć od zgiełku miasta.

Kolorowe Jeziorka
fot. Weronika Zamojska

Jezioro Leśniańskie

Kiedy temperatury sięgają zenitu, polecamy udać się nad Jezioro Leśniańskie w pobliżu Karpacza. Dzięki specjalnie wytyczonym kąpieliskom, to miejsce szczególnie rekomendowane dla rodzin z dziećmi. Ze względu na znajdujące się obok pole kempingowe, polecamy również zatrzymać się tutaj na dłuższy odpoczynek.

fot. pl.wikipedia.org

Sprawdź również: Gdzie nad wodę w okolicy Wrocławia? Kąpieliska w okolicy Wrocławia [LISTA MIEJSC]

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane