Najciekawsze atrakcje dla dzieci we Wrocławiu [TOP 10]

0
fot. Kamil Chorągwicki

Wrocław to skarbnica atrakcji dla dzieci. Znajduje się w nim wiele miejsc, w których cała rodzina może liczyć na dobrą zabawę. Sprawdź, które z nich szczególnie warto odwiedzić wybierając się na rodzinną wycieczkę do Wrocławia.

Wrocław to niewątpliwie jedno z największych i najpiękniejszych miast w Polsce, odwiedzane rocznie przez kilka milionów turystów. W swojej ofercie posiada nie tylko wspaniałą starówkę, lecz również wiele wyjątkowych zabytków. Znajduje się w nim także sporo miejsc, w których ciekawie spędzimy czas w gronie najbliższych.

1. Park Trampolin Jump World

Znajdujący się przy ul. Otmuchowskiej 15 Park Trampolin Jump World to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Bez wątpienia jest to miejsce, w którym wspaniałe chwile przeżyć może każdy, niezależnie od wieku. Wizyta w parku trampolin gwarantuje nie tylko wysiłek fizyczny, lecz stanowi przede wszystkim idealny pomysł na rodzinny wypad. Warto jednak pamiętać, że z takiej formy rozrywki mogą dopiero korzystać dzieci od 3. roku życia, skacząc wyłącznie pod kontrolą opiekuna.

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu
fot: jumpworld.pl

Park czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-22:00 oraz w niedzielę w godzinach 10:00-20:00.

Bilety możemy zakupić zarówno w kasie parku, jak i przez stronę internetową www.jumpworld.pl. Warto mieć na uwadze, że do ceny biletu dodatkowo doliczane są skarpetki antypoślizgowe, które zakupimy na miejscu w cenie 5 zł za parę.

Cennik biletów:

Ulgowy: 23 zł.

Normalny: 35 zł.

Pełen cennik parku dostępny tutaj.

2. Afrykarium 

Mieszczące się we wrocławskim zoo Afrykarium to oceanarium, w którym możemy zobaczyć afrykańską faunę i florę. To miejsce z pewnością spodoba się nie tylko dzieciom, lecz również dorosłym. Znajduje się w nim około 200 gatunków zwierząt, takich jak: hipopotamy, kotiki, pingwiny, manaty, antylopy czy mrówniki. Ponadto, w podwodnym świecie możemy również liczyć na nietypowe towarzystwo rekinów. Ogromne wrażenie na zwiedzających z pewnością wywrze przepiękna Rafa Morza Czerwonego. Ze względu na obecność tysięcy kolorowych ryb i sztucznych koralowców, goście będą mogli na chwilę przenieść się w niesamowity podmorski świat.

fot. Tomasz Zacharow
fot. Tomasz Zacharow

Afrykarium znajduje się przy ul. Wróblewskiego 1-5. Czynne jest ono od poniedziałku do czwartku w godz. od 9:00 do 17:00. W piątki, soboty, niedziele i święta otwarte jest o godzinę dłużej. Warto jednak pamiętać, że do wstępu do Afrykarium uprawnia wyłącznie zakup biletu do ZOO. Bilety możemy zakupić w kasie, jak i przez stronę internetową www. bilety.zoo.wroclaw.pl. W ofercie dostępne są bilety normalne, ulgowe i studenckie. Zakup biletów rodzinnych, grupowych i promocyjnych możliwy jest wyłącznie w kasach.

3. Wioska indiańska Tipi Town

Przy ul. Działkowej 9 w Kamieńcu Wrocławskim możesz napotkać wioskę indiańską Tipi Town. Poznasz w niej nie tylko zwyczaje i kulturę Indian, lecz przede wszystkim spędzisz sielskie chwile z całą rodziną w kolorowych hamakach rozłożonych pośród drzew. Przy rozpalonym pod totemem ognisku będziesz mógł poznać niezapomniane historie i legendy z życia wielkich wojowników. Być może w jednym z namiotów tipi uda Ci się spotkać szamana nucącego plemienne pieśni?

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu
fot. http://tipitown.pl/

Wioska czynna jest codziennie w okresie wakacyjnym od 11:00 do 19:00 oraz w weekendy od maja do września. Bilety można zakupić wyłącznie w kasie.

Cennik biletów:

Rodzinny (2+2) – 25 zł

Ulgowy – 7 zł

Normalny – 13 zł

Więcej informacji na stronie www.tipitown.pl

4. Hydropolis

Hydropolis to multimedialna wystawa poświęcona w całości wodzie, jej wyjątkowym właściwościom i doniosłej roli, jaką pełni w życiu człowieka i całej planety. Mieści się ona w XIX-wiecznym zbiorniku, jednak jej wyposażenie pochodzi rodem z XXI wieku. Dzięki licznym multimediom, możemy odbyć podróż do oceanicznych głębi, zobaczyć olbrzymie zwierzęta wodne, obejrzeć niezwykłe urządzenia hydrotechniczne, a także poznać historię wodociągów. Ponadto, najmłodsi goście mogą wziąć udział w warsztatach tematycznych, tj. Magia Wody, czy Laboratorium Baniek Mydlanych.

Fot: hydropolis.pl
Fot: hydropolis.pl

Obiekt znajduje się przy ul. Na Grobli 19-21. Czynny jest od wtorku do piątku w godz. 9-18, w sobotę i niedzielę w godz. 10-20. Bilety można zakupić zarówno w kasie, jak i online.

Cennik biletów:

Ulgowy – 18 zł

Normalny – 27 zł

Rodzinny (2+2) – 72 zł

5. Park Trampolin GOjump i GOair – Powietrzne Miasto

GOjump i GOair to największy kompleks rozrywkowy na Dolnym Śląsku, liczący łącznie aż 5000m2! Położony jest w odległości zaledwie 15 minut od Galerii Dominikańskiej. W oddalonych od siebie o 400 metrów parkach, znajduje się blisko 40 stref atrakcji. Na gości czekają nie tylko trampoliny, lecz również dmuchane atrakcje, strefy zbijaka oraz ścieżki tematyczne i przeszkody specjalne!

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

W obu parkach do dyspozycji gości znajdują się szatnie, kodowane szafki, kawiarnie, toaleta dla niepełnosprawnych oraz parking. O bezpieczeństwo w parkach dbają natomiast najlepsi trenerzy. Kupując bilet przez Internet możemy liczyć na zniżkę w wysokości 5 złotych za bilet.

GOjump posiada w swojej ofercie aż 15 stref atrakcji – trampoliny, basen z gąbkami, ogromne zjeżdżalnie i ścianki wspinaczkowe. Na odwiedzających czeka również specjalnie przygotowana strefa odpoczynku, w której opiekunowie mogą liczyć na gratisową filiżankę kawy. Warto jednak pamiętać, że z atrakcji mogą korzystać wyłącznie osoby powyżej 4 roku życia.

GOjump czynny jest codziennie w godzinach 15:00-21:00 od poniedziałku do piątku oraz 9:00-21:00 w weekendy.
Adres: ul. Długosza 59-75.

Więcej informacji na wroclaw.gojump.pl

W GOair mieści się 20 dmuchanych atrakcji: zjeżdżalnie, tunele, wyrzutnie, tory przeszkód, tzw. Eliminator, czyli kręcące się belki, które trzeba przeskakiwać lub omijać, i wiele więcej. Ponadto, park podzielony jest na dwie strefy – strefa dla najmłodszych od 0 do 4 lat oraz arena główna dla starszych dzieci i dorosłych. Wstęp do parku możliwy jest już od 6 miesiąca życia.

Czynne codziennie w godzinach 15:00-20:00 (pon-pt), 9:00-20:00 (sob-nd)
Adres: ul. Długosza 42-46

Więcej informacji na www.goair.com.pl

6. Ogród Japoński

W tym przepięknym ogrodzie zobaczyć można wszystko, co charakterystyczne dla japońskiej sztuki ogrodowej – od roślin, poprzez architekturę (mostki, bramy czy pawilony), aż do wodospadów i elementów kamiennych. To doskonałe miejsce do relaksu i wyciszenia.

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu
fot. https://ogrod-japonski.wroclaw.pl

Ogród czynny jest od 1 kwietnia do 31 października w godzinach od 9:00 do 19:00. Bilet normalny kosztuje 8 zł, natomiast za bilet ulgowy zapłacimy symboliczne 5 zł.

Adres: Adama Mickiewicza 1, 51-618 Wrocław 

7. Wrocławski Teatr Lalek

Baśniowe postacie czują się we Wrocławiu jak w domu. We wrocławskim Teatrze Lalek można zobaczyć Czerwonego Kapturka, Calineczkę i wielu innych uwielbianych przez maluchy bohaterów. W repertuarze znajdują się przedstawienia już dla kilkumiesięcznych dzieci – operują one łagodnymi dźwiękami, kolorami i kształtami. Grane są także klasyki literatury dziecięcej i spektakle dla młodzieży oraz dorosłych. Przy budynku teatru mieści się również Ogród Staromiejski, w którym w sezonie letnim prężnie działa scena letnia.

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu
fot: teatrlalek.wroclaw.pl

Adres: plac Teatralny 4, Wrocław.

Więcej informacji na www.teatrlalek.wroclaw.pl

8. Kolejkowo

To jedna z największych w Polsce makiet kolejowych o łącznej powierzchni 260m2. Miniaturowy świat Kolejkowa dokładnie odwzorowuje najciekawsze miejsca w regionie, np. kamienice wrocławskiego rynku czy obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce. Po umieszczonych na makiecie torach o długości 430 metrów bezustannie porusza się 15 pociągów.

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu
fot: kolejkowo.wroclaw.pl

Atrakcja czynna codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.

Adres: Dworzec Świebodzki, Pl.Orląt Lwowskich 20B

Więcej informacji na www.kolejkowo.pl

9. Centrum Sztuki WRO 

Z myślą o najmłodszych odbiorcach oraz ich najbliższych, w Centrum Sztuki WRO od 2008 roku realizowane są cotygodniowe Niedzielne Poranki. W ich trakcie prezentowane są polskie i światowe filmy animowane. Organizowane są także słuchowiska intermedialne na bazie najnowszych pozycji literatury dziecięcej. Po pokazach odbywają się rodzinne działania twórcze przygotowywane w oparciu o animacje, bieżące wystawy i projekty Centrum Sztuki WRO.

Warsztaty rozpoczynają się zawsze o godzinie 12:30. Do galerii warto jednak przyjść nieco wcześniej, gdyż na wzięcie w nich udziału nie obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Poranki odbywają się w swobodnej, rodzinnej atmosferze. Wstęp jest bezpłatny.

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu
fot: wrocenter.pl

Adres: ul. Widok 7, Wrocław

10. Manufaktura cukierków i lizaków Słodkie Czary Mary

Co najchętniej jedzą dzieci? Oczywiście – słodycze! We wrocławskiej Manufakturze cukierków i lizaków dzieciaki mogą nie tylko posmakować smakołyków o najbardziej fantazyjnych kształtach i smakach, ale również nauczyć się, jak je zrobić. Wszystkie słodycze wykonywane są z najwyższej jakości składników i z użyciem jedynie naturalnych barwników.

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu
fot: czarymary.pl

Manufaktura czynna jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 18:00 (wt.-pt.) oraz od 11:00 do 19:00 w weekendy.

Adres: Rynek Ratusz 27, Wrocław.

MAPA MIEJSC:

Sprawdź również: 4 ciekawe pomysły na jednodniowe wycieczki w okolicy Wrocławia

Szukasz prezentu dla Twojego dziecka?
Sprawdź polecane produkty: tutaj

Materiał powstał przy współpracy z erli.pl

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane