7 mniej znanych wrocławskich parków, które warto odwiedzić wiosną

0
a

We Wrocławiu znajdziemy wiele wspaniałych Parków, które są małymi oazami zieleni, i miejscem relaksu dla wielu okolicznych mieszkańców. Przez ostatnie tygodnie prezentowaliśmy Wam ich historię i przyrodę. Dziś mamy dla Was pierwszą część listy z omówieniem pozostałych wrocławskich parków. A do jakiego parku Wy chodzicie najczęściej?

Park Jana Kasprowicza

Bliskość rzeki sprawia, że spacery po tym Parku są jeszcze przyjemniejsze niż zwykle. Wzdłuż alejek ustawiono wiele ławeczek, na których można odpocząć w cieniu rosnących drzew.

W Parku znajduje się kolorowy plac zabaw z lokomotywą z drewna. Obok zorganizowano całkiem sporą siłownie, a fani sportów zespołowych mogą skorzystać z boiska do koszykówki. Niewielkie polany to dobre miejsca na rodzinny piknik. Na terenie parku są też wygodne ścieżki rowerowe, które dobrze sprawdzają się do nordic walkingu.

Adres:  aleja Jana Kasprowicza

Park Stabłowicki 

Park założono pod koniec XIX w. jako park prywatny. W jego wschodniej części płynie rzeka – Bystrzyca. Park zaplanowano tak, aby odzwierciedlał krajobraz typowy dla bystrzyckich rozlewisk. W środku Parku znajdował się budynek mieszkalny, który nie dotrwał do naszych czasów. Po wojnie teren ten przekształcono w park miejski. Rosną tam imponujące platany oraz dęby szypułkowe.

Adres:  ul. Stabłowicka 67

Park Generała Władysława Andersa 

Park zajmuje ok. 6 ha powierzchni i powstał w miejscu dawnego zespołu nekropolii, na który składały się: cmentarz św. Marii Magdaleny, cmentarz gminy ewangelicko-reformowanej, cmentarz św. Maurycego i cmentarz św. Doroty. Wokół Parku znajduje się wiele obiektów rekreacyjnych, m.in. Aquapark Wrocław i Wrocławskie Centrum Treningowe Spartan.

Park na Niskich Łąkach

Park na Niskich Łąkach znajduje się w obrębie dawnego osiedla Rakowiec. Na jego terenie znajdziecie uroczy, drewniany plac zabaw, na którym doskonale odnajdą się nawet najmłodsze dzieci. 

Park Marii Dąbrowskiej

Ten Park założono na Karłowicach w 1966 roku. Ma prawie 8 ha powierzchni. Powstał w miejscu cmentarza parafii Jedenastu Tysięcy Dziewic. W 1975 roku przeprowadzono renowację Parku. Rosną tu piękne okazy drzew m.in.: brzoza brodawkowata, czeremcha późna, dąb szypułkowy, grab zwyczajny, jawor, jedlica zielona, jesion wyniosły, kasztanowiec, klon, lipa i topola.

Adres:  Karłowice

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ewkaaa (@__itsmyissues__)

Park Świętej Edyty Stein

Park Świętej Edyty Stein został wyodrębniony z Parku Stanisława Tołpy w  2011 roku, aby uhonorować jego patronkę św. Teresę Benedyktę od Krzyża. Stein była filozofką i zakonnicą żydowskiego pochodzenia. Zakonnica zmarła  9 sierpnia 1942 w Brzezince, w obozie Auschwitz-Birkenau. Po śmierci uznano ją za męczennice, a w 1998 roku – kanonizowano.

Adres:  Błogosławionej Edyty Stein

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kasia🌹🎃 (@x_mind)

Park Lesława Węgrzynowskiego

Pierwotnie w miejscu Parku znajdował się szpital i ewangelicki kościoła św. Trójcy. Został on jednak zniszczony w trakcie wojny. Park powstał w ramach czynu społecznego z  inicjatywy Ligi Ochrony Przyrody. Nowo powstały park nazwano na cześć Lesława Węgrzynowskiego – lekarza pulmonologa, pioniera walki z gruźlicą.

Adres:  ul. Kolejowa

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPowstaje hotel na lotnisku: Wmurowano kamień węgielny pod hotel Hampton by Hilton Wroclaw Airport
Następny artykułWrocław: Wielkie palmy wielkanocne stanęły na ryneczku Psiego Pola!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.