Wrocław na weekend: 8 najciekawszych wydarzeń [13-15 lipca]

0
fot. Janusz Krzeszowski
a

Lato we Wrocławiu sprawia, że nie sposób spędzić weekend w czterech ścianach. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych wydarzeń, w których warto wziąć udział. Sprawdźcie! 

FunPark pod Halą Stulecia

Ten FunPark to największy park rozrywki we Wrocławiu. Dzieci wraz z rodzicami mogą spędzić cudownie czas na takich atrakcjach jak dmuchańce, tor autek elektrycznych, gokarty na pedały. Rodzice natomiast będą mogli skorzystać ze strefy chilloutu, a najmłodsi pobawić w basenie z kulkami.

Godziny otwarcia:

  • Od poniedziałku do niedzieli: 12:00 – 20:00
  • Od czerwca do końca września

Cennik:

  • Przejazd autkiem elektrycznym po urozmaiconym torze (ok 5 minut) – 10 zł
  • 30 minut zabawy w parku dmuchańców – 20zł
  • 60 minut zabawy w parku dmuchańców – 30zł
  • Wypożyczenie rowerka/gokartu na 1 godzinę dla dziecka – 25 zł
  • Wypożyczenie większego gokartu na 1 godzinę dla młodzieży i dorosłych – 35 zł

Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1

 

„Czarny kot, biały kot” w kinie letnim Zajezdni

Już dzisiaj, 13 lipca w piątek, o godzinie 21.30 na placu Centrum Historii Zajezdnia rozpocznie się kolejny pokaz organizowany w ramach letniego kina plenerowego. Wyświetlony zostanie film „Czarny kot, biały kot” Emira Kusturicy.

Zeszłoroczna edycja przyciągnęła prawie 4 tysiące widzów. W tym roku ponownie mieszkańcy Wrocławia będą mogli zobaczyć mistrzowskie filmy, których z pewnością długo nie zapomną. Uczestnicy wieczoru będą mieli okazje wcześniej wysłuchać krótkiej prelekcji poprowadzonej przez specjalnie zaproszonych gości.

Specjalnie przygotowana przestrzeń sprawi, że każdy wyświetlony film będzie oglądało się przyjemnie, a w razie nagłego głodu każdy będzie mógł skorzystać z ofert stojących niedaleko foodtrucków.

Kiedy? 13 lipca, 21.30
Gdzie? Centrum Historii Zajezdnia (parking)

Wstęp wolny

Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184

kot-rCppP-jpg

Sąsiedzkie spacery z przewodnikiem – sąsiadujemy

Już w sobotę, 14 lipca, mieszkańcy osiedla Ołbin będą mogli wziąć udział w spacerze prowadzonym przez przewodnika Szymona Maraszewskiego. Spacer realizowany jest w ramach projektu „Sąsiadujemy”.

Te spacery są doskonałą okazją do tego, aby bliżej poznać Ołbin, Brochów, Przedmieście Oławskie i Kleczków, a co ciekawe – trasa biegnie przez zapomniane zakamarki.

Wstęp jest bezpłatny i nie obowiązują zapisy.

Kiedy? 14 lipca, 11.00
Gdzie? Ołbin

Więcej informacji 

sasiedzkie-spacery-jpg

70-lecie Muzeum Narodowego we Wrocławiu (dla dorosłych)

Z okazji swoich urodzin Muzeum zaprasza wrocławian i turystów na liczne wydarzenia jubileuszowe oraz na otwarcie nowej wystawy stałej Cudo-Twórcy

Dodatkowo wstęp wolny na wszystkie wystawy dla osób, które urodziły się w 1948 roku!

Podczas wydarzenia każdy będzie mógł wziąć udział w zabawie z nagrodami – chętni podczas weekendu muszą najpierw pobrać z portierni kartę z zadaniami. Po spełnieniu wszystkich wymagań i rozwiązaniu każdego zadania, wśród uczestników zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.

Program:

Muzeum Narodowe

14.07, g. 12.00

Niespodzianki w przybytku Muz, czyli o ciekawostkach Muzeum Narodowego we Wrocławiu
Wykład Jadwigi Jasińskiej-Sadury

Uczestnicy spotkania poznają krótką historię budynku, ekspozycji i upowszechniania zbiorów muzealnych. Prelegentka opowie o pracy muzealników i sekretach wybranych obiektów. Słuchacze dowiedzą się też, że nie tylko ludzie upodobali sobie gmach obecnego Muzeum Narodowego przy Placu Powstańców Warszawy 5.

14.07, godz. 12.00

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Cudo-Twórcy” – Sztuka Wschodu
Dorota Róż-Mielecka

14.07, godz. 15.00

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Cudo-Twórcy” – Współczesna ceramika i szkło
Barbara Banaś

14.07, godz. 20.00

Koncert zespołu Małe Instrumenty

15.07, godz. 12.00

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Cudo-Twórcy” – Rzemiosło i sztuka zdobnicza Małgorzata Korżel-Kraśna

Muzeum Etnograficzne

14.07, godz. 15.00

Jak zbierać i opracowywać historie mówione? – wykład Anny Lewińskiej

Spotkanie przybliży praktyczne strony prowadzenia badań terenowych opartych na metodologii oral history. Bazując na przykładach i anegdotach z badań prowadzonych na Dolnym Śląsku, będzie można poznać pułapki czyhające na nawet doświadczonych badaczy. Wydarzenie towarzyszy wystawie „Słuchaj Przedmieścia!”. Wstęp wolny.

Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej

15 lipca, godz. 12.00

Uwaga, manifest! – warsztaty dla dorosłych

Prowadzenie: Monika Krysztofińska

Wielu artystów, zarówno tych polskich, których prace można oglądać  w Pawilonie Czterech Kopuł, jak i tych spoza naszego kraju, tworzyło manifesty. Podczas warsztatów uczestnicy będą odkrywać artystyczne programy twórców i sprawdzać, jakie były ich cele. Nie obędzie się również bez twórczego zadania: po pierwsze – manifest, po drugie – dzieło. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Wstęp bezpłatny dla osób urodzonych w 1948

fot.  wroclaw.pl
fot. wroclaw.pl

Wrocławska Trzydziestka 2018

Tegoroczna edycja Wrocławskiej Trzydziestki to sprawdzenie formy wszystkich osób, które szykują się do wystartowania w maratonie.

Bilety – 20-30 zł

Dystans to 30 km, ale limit czasu to 4 godziny.

Zapisy

Kiedy? 15 lipca, 9.00
Kanałowa

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Filmowy Wrocław – „Od Klossa do Mocka”

Via Wrocław oraz Stowarzyszenie Podróżników TUiTAM zapraszają na wycieczkę „Od Klossa do Mocka” – filmowy Wrocław, cz. II

Uczestnicy spotkają się 15 lipca 2018 roku (niedziela) o godz. 12.00 przy wejściu głównym do Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Uniwersytecki 1).

Trasa: Uniwersytet-Ossolineum-Ostrów Tumski-Muzeum Narodowe-Urząd Wojewódzki-Wybrzeże Wyspiańskiego-Most Zwierzyniecki Wycieczkę poprowadzą: Małgorzata Urlich-Kornacka i Bogdan Bernacki Koszt wycieczki: 20 zł (płatne na miejscu u przewodnika).

Zgłoszenia (obowiązkowe): malgorzata.wroclove@gmail.com, tel. +48607 239 776. Podczas wycieczki będzie można zakupić przewodniki „Śladami Klossa po Wrocławiu” (14 zł) oraz „Na tropie zaginionego Breslau” (10 zł).

fot. Janusz Krzeszowski
fot. Janusz Krzeszowski

Wyspa Japońskich Gier

Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI we współpracy z WCRS zaprasza do spędzenia niedzieli z japońskimi grami planszowymi.

Uczestnicy będą mogli poznać takie gry jak:

  • go – gra nazywana cesarzem gier planszowych. Gracze stawiają naprzemiennie białe i czarne kamienie, by otoczyć jak największe terytorium i zdobyć jak najwięcej punktów. Dzięki prostym zasadom i niewiarygodnej liczbie możliwych układów rozgrywka jest niezwykle wciągająca i emocjonująca.
  • shogi (japońskie szachy) – jak w europejskich szachach celem jest zbicie króla przeciwnika, ale liczba figur jest większa, a możliwość dokładania na planszę figur przejętych od przeciwnika sprawia, że rozgrywka jest niezwykle pasjonująca.
  • gomoku – czyli znane u nas kółko i krzyżyk „pięć w rzędzie” rozgrywane białymi i czarnymi kamieniami.
  • hanafuda – nazwa ta określa tradycyjne japońskie karty, za pomocą których przedstawiciele wszystkich klas społecznych w Japonii urozmaicali sobie wieczory w trakcie wielu różnorodnych gier. Ich proste zasady i eleganckie ilustracje na kartach dadzą mnóstwo radości każdemu miłośnikowi gier karcianych.
  • doubutsu shogi (w Polsce „Złapmy lwa”) – bardzo uproszczona wersja shogi, przeznaczona głównie do młodszych. Zwierzęta na małej planszy muszą złapać lwa należącego do przeciwnika. Jest to świetne wprowadzenie do pełnowymiarowych szachów japońskich, ale także zajmująca rozrywka dla wszystkich.

 

Kiedy? 15 lipca, 12.00-17.00
Gdzie? Wyspa Słodowa

Więcej informacji 

gry-japonskie-jpg

Pchli Targ na Szczepinie

Pchli Targ to plenerowe wydarzenie dla mieszkańców Szczepina i całego Wrocławia.

Pchli Targ organizowany jest zawsze w trzecią niedzielę miesiąca w sercu Szczepina – skrzyżowanie ulic Młodych Techników, Zachodniej i Inowrocławskiej.

Uczestnicy mogą kupić rzeczy po okazyjnej cenie, ale także rozłożyć swoje własne stanowisko (zgłoszone wcześniej organizatorom).

Tegoroczna edycja Pchlego Targu, dzięki naszym partnerom Fortum Polska i Wrocław – Tu żyję, tu oddycham będzie pełna atrakcji, przygotowanych specjalnie dla Was. Już dziś stań się częścią tego wydarzenia i bądź z nami. O wszystkich atrakcjach i ważnych sprawach będziemy pisać tutaj.

Skwer św. Damiana de Veuster
Więcej informacji 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDarmowa projekcja filmu „Twój Vincent” i inne atrakcje już w sobotę na Brochowie!
Następny artykułNajlepsze lokale na gry planszowe jakie oferuje Wrocław [LISTA]
Odkryj Wrocław na nowo