Już jutro, we wtorek 20 czerwca o godz. 14:00  na bulwarze Marii i Lecha Kaczyńskich (przy Moście Grunwaldzkim )  oddana zostanie do użytku / zabawy / rekreacji – instalacja przestrzena –   ławka WRO, która powstała w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

W spotkaniu udział wezmą między innymi pomysłodawcy, autorzy projektu.

Trójwymiarowy napis układa się w symboliczny  wyraz „WRO”. Zaprojektowany został tak aby było można na nim usiąść lub położyć się. Z widokiem na Odrę, most Grunwaldzki. Naturalnie zachęca też do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na jego tle. WRO może stać się nowym miejscem spotkania mieszkańców, popularną wśród turystów wizytówką Wrocławia.

SponsorowaneFitEAT_baner_1000x300px_[kochamWroclaw]

WRO – czyli  „wielkie litery w ciekawym turystycznie punkcie miasta, jako miejsce do zrobienia pamiątkowego zdjęcia we Wrocławiu”  to projekt nr 280 WBO 2015

Projekt – kształt napisu został poddany publicznym konsultacjom. Wrocławianie decydowali o jego formie i lokalizacji. Oddano 1953 głosy. Głosowanie trwało od 17 do 23 czerwca 2016. Do realizacji wybrany został napis WRO usytuowany na bulwarze Lecha i Marii Kaczyńskich. Projekt uzyskał 1404 głosy.

mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze